Bu hafta, Corona Virüsü korkuları yoğunlaştıkça küresel borsalar en büyük düşüşlere tanık oldu. Altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıkları bile bir darbe aldı, bu yüzden şimdi akıllardaki soru: Para nereye gidiyor?

Bitcoin, Hisse Senetleri ve Altın Nereye Gidiyor?

Bu hafta, Corona Virüsü korkuları yoğunlaştıkça küresel borsalar en büyük düşüşlere tanık oldu. Altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıkları bile bir darbe aldı, bu yüzden şimdi akıllardaki soru: Para nereye gidiyor?

40 Milyar Dolarlık Kripto Güzergahı

Pazartesi'den bu yana, 40 milyar dolar, yaklaşık%  14'lük bir pazar düşüşüne denk gelen kripto alanını bıraktı. Bu, en azından söylemek gerekirse volatil kalan kripto piyasaları için alışılmadık bir şey değil.

Yılın başından bu yana, toplam kripto piyasa değeri açısından % 62 yükselere 300 milyar doların üzerine çıkmaya zorlamıştı, bu nedenle düzeltme gecikmişti.

Bitcoin, hafta ilerledikçe birkaç temel destek seviyesinden düşerken düşüşe yol açtı. Direnç 8,700 dolara dönmeden önce dün 8,430 dolardan daha düşük bir seviye yaptı, bu yüzden başka bir düşüş daha olası bir sonuç.

Hisse senedi piyasaları da bu hafta Asya'dakiler en çok acı çekenlerle darp edildi. Küresel borsalar, Ekim 2008’in çöküşünden bu yana en kötü haftalık düşüşlerini uzattı.

Fundstrat Global Advisors kurucusu ve kripto boğası Tom Lee, “Bu normal değil ve piyasa bize açıkça bir değişiklik olduğunu gösteriyor” diyor.

Şu anda hiçbir şey normal değil, Dow haftada 3.600 puan düştü, gümüş % 10 geriledi ve güvenli liman altın bile yüzde birkaç geri çekildi. Yatırımcılar potansiyel bir pandeminin öncülüyle ilgili olarak aşırı tepki gösteriyor gibi görünüyor.

Paralar Nerede?

Nuggets News CEO'su Alex Saunders, bitcoin'in hisse senetlerini aşağıya kadar takip ettiğini ve paranın altına dönene kadar parayı takip ettiğini söyledi.

Bloomberg'e göre, altın 2013'ten bu yana en büyük gün içi fiyat düşüşüne sahip oldu. Gümüş de, talebin öncelikli olarak kesintiye uğramış tedarik zincirleri tarafından sert bir şekilde vurulduğu endüstri tarafından yönlendirildiği için küresel satıştan kaçmadı. Gümüş haftada% 10 kaybetti ve analistlere göre “Gümüş, endüstriyel talep konusundaki endişelerin çift olduğu ve daha yerleşik diğer güvenli liman varlıklarına zemin kaybettiği görülüyor”

En azından bu tabloya göre para on yıllık ABD tahvillerine gidiyor gibi görünüyor. Ancak diğer raporlara göre, on yıllık ABD Hazine bonosu getirileri de bu hafta rekor bir düşük seviyeye ulaştı.

 Dünyanın merkez bankalarının değer kaybetmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı soğuk nakit gibi önemli ekonomik çeşitlilik dönemlerinde gerçek güvenli limanlar olmadığı anlaşılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ