Balina sayıları yarılanmadan bu yana % 2 arttı. Hodlerlar yıl başından bu yana 233.000 BTC'yi ekledi.

Balina sayıları yarılanmadan bu yana % 2 arttı. Hodlerlar yıl başından bu yana 233.000 BTC'yi ekledi.

Son verilere göre, Bitcoin (BTC) yatırımcıları 2020'yi büyük bir birikim fırsatı olarak görüyor.

Blok zinciri izleme kaynağı Glassnode'den elde edilen istatistikler, Haziran’ın BTC fiyat hareketinin daha da yeni balinalar oluşturduğunu ortaya koyuyor.

1000 BTC veya daha fazla işletmesi bulunan varlıkların sayısını analiz ederken, Mayıs ve Haziran aylarında kabaca % 1.5'lik bir artış görülmüştür.


Bu metrikle tanımlanan balinaların sayısı şu anda 1.840'a ulaştı ve geçen ayın yarısını izleyen haftada keskin bir artış gösterdi.

Bu arada, Glassnode'un “Hodler net pozisyon değişikliği” grafiği, 2020'nin ilk 170 gününden itibaren, Bitcoin yatırımcılarının o günlerin 154'ünde biriktiğini gösteriyor.

Çılgınca değişen fiyat hareketlerine rağmen, uzun vadeli yatırımcılar arasındaki ruh hali açıkça kripto paralarını ticarete ya da harcamaya değil, tasarruf etme arzusuna işaret ediyor. Pozisyonlarındaki net artış yaklaşık 233.000 BTC'dir.


 Kısa vadeli fiyat performansı yine de bazılarını endişelendiriyor gibi görünmektedir. Borsa rezervleri, Bitcoin'in kısa süre içinde 9.000 doların altına düştüğü volatilite doğrultusunda uzun bir düşüş trendinin ardından bu hafta artmaya başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ