Bitcoin, son on yılda büyük ralli sahneleri düzenledi ve aynı zamanda büyük düşmelere tanık oldu.

Bitcoin Hodling Duygu Artışları Yatırımcı İştahının Arttığını Gösteriyor

Bitcoin, son on yılda büyük ralli sahneleri düzenledi ve aynı zamanda büyük düşmelere tanık oldu. Muhalifler, fiyatının şiddetli oynaklığının bir hayranı olmasa da, yine de, Bitcoin topluluğu buna yatırım yaptı. Hodling, özellikle Bitcoin’in blok ödül yarılanmasına iki haftadan az bir sürede gerçekleşmesi planlandığında bir kale kazanmış gibi görünüyor.

Bu, şu anda tüm dolaşan BTC'nin % 43.06'sının en az son iki yıldır hareket etmediği kripto analitik platformu IntoTheBlock tarafından ortaya çıkan en son sayılarla kanıtlandı, bu da geçen yıl % 10.6'lık bir artış anlamına geliyor.

Bu rakamlardan, dolaşımdaki toplam Bitcoinlerin veya 4.04 milyon BTC'nin % 22.02'si 5 yıldan fazla süredir taşınmamış durumda. 1,04 milyon BTC veya % 5,6, 3 ila 5 yıl arasında taşınmamışken, 2,82 milyon BTC 2-3 yıl içinde taşınmamış durumda.

AMBCrypto daha önce kardaki Bitcoin UTXO'ların grafiklerde tüm zamanların en yüksek seviyesini vurduğunu bildirmişti. UTXO'lar esasen her Bitcoin işleminden sonra üretilir ve daha sonra bir değişiklik adresine yeniden dağıtılır. UTXO'ların kârdaki artışı, piyasada küçük miktarlarda Bitcoin'in daha değerli olduğunu gösterdi. Bu, yavaşlama hissinde bir azalmaya işaret etti. Ancak, bu pazar çökmeden önceydi. İşler değişti ve sektördeki his de değişti.

Artan yatırımcı iştahı, Mart ayından bu yana artan 'Bitcoin HODLer Net Pozisyon Değişikliği'ne tanık olan ve yıllık zirvelere ulaşan Glassnode grafikleri ile de kanıtlandı. Bu metrik, uzun vadeli boğa avcılarının boğa döngüleri dönemlerinde para kaybettiğini gösterirken, ayı piyasası aşamasında “düşüşü satın almak” için bir yarış ön plana çıktı.

Sahipler, madencilerin satış baskısının önemli ölçüde düştüğü için etkinliğin koinin fiyatında büyük bir ralliye yol açmasını bekliyor. 2020 Bitcoin fiyat hareketi şimdiye kadar sadece uzun vadeli yatırımcıların istikrarlı olduğunu değil, aynı zamanda tüccarların indirimli BTC'den faydalandıklarını ve pozisyonlarını artırdıklarını işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ