1 Nisan 2019'da, kripto para birimini % 80 ve daha fazla düşüren acımasız bir Bitcoin ayı pazarından sonra bir şey değişti: BTC, fiyatın tek bir günde % 25 patlamasıyla "havai fişek" gördü

1 Nisan 2019'da, kripto para birimini % 80 ve daha fazla düşüren acımasız bir Bitcoin ayı pazarından sonra bir şey değişti: BTC, fiyatın tek bir günde % 25 patlamasıyla "havai fişek" gördü

İlk başta, birçoğu saf manipülasyon olarak güldü, Bitcoin'in ayı piyasası düşük seviyeleri görmesiyle sonuçlanacak sahte bir ralli olduğunu öne sürdü. Ancak, şimdi ünlü bir tweet'te, kripto para birimi tüccarı B.Biddles (Twitter'da @Thalamu_), 2018'in sonundan % 25'e kadar olan fiyat hareketinin gerçek bir “ders kitabı BARR tabanı” oluşturduğunu belirtti.

Tam olarak bahsettiği şey, “Grafik Desen Ansiklopedisi” kitabındaki çarpma ve koşma tersine dönüşü - dolayısıyla BARR - altıydı. Bu model bir dizi fiyat eğilimi ile işaretlenmiştir: 1) büyük, dikey bir satışa yol açan bir düşüş trendi; 2) yukarıda belirtilen düşüş trendi boyunca fiyatları pekiştiren bir dip paterni; 3) 1) 'de oluşturulan düşüş trendi çizgisini geçen bir ralli; ve 4) alt kısmı geride bırakan yükselişten önce trend çizgisine bir geri dönüş.

B.Biddles'ın analizi, yukarıdaki mesajı yayınladıktan hemen haftalar sonra kanıtlandı, çünkü Bitcoin, analizinden sadece iki ay sonra 14.000 dolara kadar yükselen bir ralli başlattı.

Bu modelin alışılmışın dışında göründüğü kadarıyla, Bitcoin’in son fiyat hareketi de aynı modeli oluşturuyor. Ve bu kripto para birimi için çok büyük.

Kilit Bitcoin Alt Deseni Yeniden Oluşuyor

Birkaç saat önce, aşağıdaki grafik “BTC Time Traveler” tarafından çevrimiçi olarak paylaşıldı. Grafiğe ekli B.Biddles'ın geçen yıl yazdığı: “kelimenin tam anlamıyla bir ders kitabı BARR alt.”


Neden böyle olduğunu düşündüğünü görmek kolaydır. Bitcoin'in 7 Mart'tan bugüne fiyat eylemini gösteren aşağıdaki grafik, bir BARR tabanının tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir: dikey bir kazaya yol açan bir düşüş trendi, altta konsolidasyon, ilk aşamada oluşan trend çizgisini geçen bir ralli, ve destek olarak onaylamak için trend çizgisine bir geri dönüş.

Eksik olan tek şey, bu dibi geride bırakacak ralli.

 Tabii ki, Bitcoin'in fiyat hareketinin bu ders kitabı düzenini bir kez daha T'ye takip edeceğine dair bir garanti yok. Ama ne dediklerini biliyorsunuz: “Tarih tekerrürden ibarettir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ