Kripto para birimlerinin volatil doğası onları ister istemez ilgi çekici hale getiriyor.

Bitcoin’i Çevreleyen Yatırımcı Duyarlılığı Çok Yüksek

Kripto para birimlerinin volatil doğası onları ister istemez ilgi çekici hale getiriyor. Bu ilgi çekicilik bir çok yatırımcının alana akmasını sağladı. Halen akışlar devam ediyor.

Bitcoin'i çevreleyen piyasa duyarlılığına bakıldığında, dijital para birimi, geleneksel olarak geleneksel itibari para birimlerinin kullanıcıları için sağladığı temel işlevlerle giderek daha fazla korelasyon gösteriyor. Yani, bir hesap birimi, bir ertelenmiş ödemeler standardı haline geldi ve son olarak, uzun vadeli somut bir değer deposu oldu.

Destekleyici Faktörler

Ayrıca, 2020 boyunca, artan sayıda e-ticaret platformu, mal ve hizmetlerin ödenmesi için bir işlem yöntemi olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için destek ekledi. Örneğin, 28 milyon güçlü bir satıcı tabanına sahip bir şirket olan PayPal, artık kullanıcıların platformu aracılığıyla kripto para birimleri satın almalarına, satmalarına ve depolamalarına olanak tanıyor.

Konuyla ilgili olarak, kripto borsası Bitfinex'in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, yaptığı açıklamada, Bitcoin hakkındaki tüketici duyarlılığının şu anda ezici bir şekilde yükselişe geçtiğini ve çeşitli altcoinlerin ve diğer zincir dışı çözümlerin yükselişini kutlayan insanların başarılarını amiral gemisine borçlu olduklarını söyledi.

“Kripto kralı, ortaya çıkan alternatif bir finansal sistemin temel katmanıdır. Bitcoin, bazıları on yılın sonunda paranın doğasını temelden değiştirecek olan şaşırtıcı bir dizi proje için sağlam bir temel sağlıyor. "

Bitcoin’e Yönlendiren His

Thieriot, BTC'yi yönlendiren hissin, COVID-19'a verilen parasal tepkinin yarattığı, daha önce görülmemiş para birimi değerlerinin azalmasının bir sonucu olduğuna inanıyor. Perakende spekülasyonunun ötesinde, şirketlerin fiat risklerini korumaya çalıştıklarına, açıkça Bitcoin'in altın gibi geleneksel limanlara göre bazı göreceli avantajlarını gördüklerine ve ardından devreye girdiklerine inanılıyor.

Son olarak, Tabar, BTC ile ilgili artan tüketici duyarlılığı ve kurumsal kabulün daha yeni işaretlerinden birinin, son itibariyle 8,7 trilyon dolarlık yönetim altındaki varlığa sahip Amerikan çokuluslu yatırım yönetimi şirketi BlackRock tarafından yapılan son başvurular şeklinde ortaya çıktığını vurguladı.

Şirketin potansiyel olarak “Bitcoin'e dayalı vadeli işlem sözleşmeleri” ile meşgul olan fonlarını ima eden güçlü bir kripto yönelimli dil kullanımını gösteriyor.

Buradan hareketle bundan sonraki süreç BTC’nin temelde yer aldığı ve kayıtsız kalmanın artık zor olduğu bir sürece işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ