Kripto para destekçileri, hem yüksek hem de alçak Bitcoin fiyatlarının ilgi odağı olduğu bir yılın ardından 2021 yılının potansiyeli konusunda oldukça istekli görünüyorlar.

Kripto para destekçileri, hem yüksek hem de alçak Bitcoin fiyatlarının ilgi odağı olduğu bir yılın ardından 2021 yılının potansiyeli konusunda oldukça istekli görünüyorlar. Bu yeni bir şey değil, ancak topluluk genelinde çok daha geniş bir his, “bu sefer fiyat hareketinin farklı” olduğu yönünde.

Tüm bu bakış açıları (2011, 2013, 2017 ve şimdi) göz önüne alındığında, biri Bitcoin grafiğini çıkarabilir ve bugünün grafiğiyle karşılaştırabilir. BTC sadıklarının çoğu hareketlerin aynı olduğunu ifade ediyor ve BTC'nin mevcut fiyatlarının “özellikle önümüzdeki günlerde” toparlanmasını destekliyor.

Bitcoin hareketleri aynı gibi

Avrupa'nın bir numaralı hisse senedi sitesi ADVFN'nin CEO'su Clem Chambers ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, mevcut piyasa durumu hakkındaki tutumunu dile getirdi. Ayrıca beklenebilecek kısa vadeli ve uzun vadeli hareketlere de ışık tuttu.

"Her patlama-balon-büstü, bir öncekiyle tamamen aynı görünüyor. Buna bakabilirsin. Aynı dalga. Her seferinde, dört yıllık bir döngü var. İşte yine burada, düşüyor ve 20.000 doların altına, hatta belki 10.000 doların altına inecek. Olduğu zaman tekrar satın almaya başlayacağım”

Bu iyimserliğin temeli nedir?

Chambers'a göre, uzun vadeli yatırımcılar her küçük piyasa dalgalanmasına misilleme yapmamalıdır. Bunun yerine, bunu indirimli fiyattan satın alma fırsatı olarak kullanabilirler. CEO, uzun vadede kripto piyasası için bir yükseliş eğilimine inansa da, bir düzeltmenin yakın olduğuna inanıyor.

Buna ek olarak, Chambers, rakip kripto para birimi Ethereum ile karşılaştırıldığında Bitcoin'e kefil bile oldu. O şu görüşte:

“Bitcoin'e güvenebilirsin çünkü güvenecek başka bir alan yok. Bu sadece bir kripto anarşisidir. Güçlü, kullanışlı ve ilginç olması amaçlanan anarko-kapitalizmdir. Bitcoin öyle olduğunu gösteriyor ve ayrıca dezavantajları ve sınırlamaları var. Bitcoin'e güveniyorum.”

Bu arada, Chambers, ETH'nin büyük güncellemeleri hakkında (beklentileri karşılayabilir veya karşılamayabilir) şüpheleri vardı.

Sonunda, hem bu yılın sonu hem de yakın gelecek için (bundan sonra 3 ila 5 yıl) BTC'nin fiyat tahminleri sorulduğunda, şu sonuca vardı:

“13.000 dolar ve 120.000 dolar (sırasıyla). Zirveye gidebilir ve 2017'den Bitcoin grafiğini çıkarabilir ve bugünün grafiğiyle karşılaştırabilirsiniz. Tamamen aynı şeyi yapıyorlar” dedi.

Kurumsal yatırımcılar konu Bitcoin olduğunda hala dikkatli mi? Kesinlikle öyle görünüyor. BTC, yazı yazılırken 34 bin dolarlık işaretin biraz altında işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ