Bitcoin için 10 bin dolar hedefine ulaşıldı

Bitcoin fiyatı, 26 Kasım 2017 tarihinde, 10.000 dolar seviyesine yakınlaşarak 9.060 dolarda yeni bir enflasyon elde etti.

Göze Çarpan Gerçekçi Analistlerin Geçici Hedefi $10.000

Bu yılın başlarında, RT'nin Max Keizer ve milyarder hedge yatırımcısı Mike Novogratz'ın da aralarında bulunduğu çok değerli yatırımcılar ve finansal analistler, Bitcoin'in geçici fiyat hedefini 10.000 dolar olarak belirtti.

İkili Bölge ile yapılan bir röportajda Keizer, 2018'de bitvest'in Bitcoin fiyatının milyarlarca kurumsal paranın Bitcoin pazarına aktığına göre Bitcoin fiyatının 50.000 dolar  ara hedefine yaklaşabileceğini vurguladı.

Keizer , "Bitcoin, sadece 1 trilyon doları aşan bir pazar payı gerçekleştirmek için, çok uluslu küresel pazarda bir kaç puan toplamak zorundadır" dedi .

Bitcoin, son 12 ay içinde, geleneksel finans sektörünün eleştirisine ve temelsiz kınamalarına karşı güçlü bir direnç gösterdi. J.P. Morgan CEO'su Jamie Dimon gibi kamu oyundaki bazı kişiler, küresel bankacılık sistemi için bir rekabet haline gelen Bitcoin'in niteliğini yok etmek amacıyla, dolandırıcılık suçlaması ile yanlışlıkla suçladı.

Keizer, halkın ve genel tüketicilerin, Bitcoin gibi merkezi olmayan bir finansal ağın avantajlarını ve yararlarını ve bankaların aldatıcı niteliklerini anlamaya başladıklarını vurguladı. Yalnızca bu yıl, J.P. Morgan, ipotek dolandırıcılığı için 12 milyar dolar cezaya çarptırıldı ve kara para aklama konusunda İsviçre mali otoritesi FINMA tarafından kırıldı.

"Dünyadaki hiçbir banka masum değil. Bu limanlardan birinde, bir gün bu kiracıdan özgür olabilmeyi umuyoruz. Savaş - hapishane - casino ve bankalardaki endüstriyel psikopatlar, Bitcoin ve kripto para birimlerine ilgi duyacaktır" diye belirtti Keizer.

Bitcoin'in Likiditesi Artıyor

İki haftadan daha kısa bir süre içinde, Bitcoin fiyatı 7.800 dolardan 9.060 dolara kadar bir artış gösterdi. Dalgalanma boyunca, günlük Bitcoin ticaret hacmi yaklaşık 2 milyar dolardan 4.6 milyar dolara yükseldi. Şu anda, Bitcoin , Dünya üzerinde en likit stoğu bulunan Apple firmasından çok daha likit ve Güney Kore'de bulunan KOSDAQ gibi büyük borsalardan daha fazla işlem görüyor.

Önümüzdeki haftalarda, 95 milyar dolarlık Hedge fonu Man Group ve J.P. Morgan gibi diğer büyük finans kuruluşları, sıkı bir şekilde düzenlenen borsalar yoluyla dövüş ticaretine girdiğinde, Bitcoin fiyatının 2017 sonundan önce 10.000 doları aşması muhtemel.

Kasım ayında Novogratz, "kurumsal yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun kripto para birimi pazarına geldiğini" belirtti. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, 10 milyar dolarlık kurumsal paranın Bitcoin'e yatırılmayı beklediğini ve fonların çoğunun Aralık ayı ortasına kadar Bitcoin pazarına geçeceğini söyledi.

Bu nedenle, Wall Street analistleri ve Stand Point gibi finansal firmalar, Bitcoin'deki geçici fiyat hedeflerini 10.000 dolardan 14.000 dolar seviyesine yükseltti. Standpoint Research kurucusu Ronnie Moas, "Son beş ay boyunca pek çok olumlu gelişme kaydedildi ve Bitcoin yolundaki engellerin bir kısmının da devrildiğini" söyledi .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ