Bitcoin'in fiyat hareketi, traderları ve yatırımcıları son birkaç hafta içinde koltuklarının kenarında tutacak kadar heyecan vericiydi.

 İki gün üst üste 45 bin dolara yakın salınım yaptıktan sonra, kripto nihayet yeniden test etti ve 48 bin dolar seviyesini kırdı.

Bu, piyasaya çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağladı. Özellikle Bitcoin'in 48 bin doların üzerindeki hareketi, bir kırılma bekleyen analistler tarafından çok önemli görülüyor.

Yazının yazıldığı sırada yaklaşık %4'lük günlük kazançlarla piyasa, BTC'yi 50.000 dolara doğru itmeye hazır görünüyordu. Aynı şey, kriptonun RSI'sı gözlemlendiğinde de belirgindi. Söz konusu gösterge, o sırada bir yükseliş kaydetti ve aynı şey satın alma baskısındaki artışın altını çizdi.

Alıcılar, 50 bin doları gördükleri için daha yüksek destek seviyeleri elde etmeye hevesli görünüyorlardı. Dahası, 200 günlük basit hareketli ortalama (SMA), yazının yazıldığı sırada fiyatı için ihtiyaç duyulan desteği sağlıyordu.

Yükseliş Trendi İçin Mükemmel Alan

Bitcoin için çıkış hakimiyeti, bir kırılma için mükemmel yolu açtı. Glassnode tarafından vurgulandığı gibi, Bitcoin borsa akışları Ağustos ayına kadar çıkışların hakimiyetine geri döndü. BTC'yi geri çeken yatırımcılar, hem bir boğa dürtüsü hem de bir birikim gösterdi.

Piyasa, geçen yıl boyunca bir dizi borsa akışı hakimiyeti aşamasından geçti. Çıkış baskınlığı en son 2020'nin sonlarında görüldü ve bunu bir boğa koşusu izledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ayrıca, BTC için Canlılıkta önemli düşüşle birikim daha da desteklendi. Bu, yüksek oranda kripto para arzının uykuda olduğu ve HODLing davranışında bir artış anlamına geldiği anlamına geliyordu.

Boğaların ve uzun vadeli yatırımcıların BTC'yi 48 bin doların üzerine çıkarmada gösterdiği güç, kaçınılmaz olarak yolunu 50 bin dolara çıkardı.

Bitcoin İçin Yükseliş Kartları…

BTC 48 bin dolar seviyesinin üzerinde ayakta kalırsa, 50 bin dolara yükselme şansı son derece yüksek. Aynı şeyin olma olasılığı, BTC'nin yazım sırasında 48.900 dolarda dalgalanmasıyla parlak görünüyordu. Tek ihtiyacı olan boğalar tarafından daha güçlü bir itme.

Ayrıca, analist Rekt Capital tarafından Bitcoin'in kırılması, analistin "BTC'nin diyagonalin üzerindeki 4 saatlik kapanışı, kırılmayı doğrulamak için yeterli olacağını" belirttikten sonra da doğrulandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ