Lark Davis, BTC'nin 2022 1. çeyrek'te 200 bin dolara ulaşma olasılıklarını analiz ediyor.

Bitcoin İçin ATH?

 Lark Davis, BTC'nin 2022 1. çeyrek'te 200 bin dolara ulaşma olasılıklarını analiz ediyor. Lark Davis, kripto varlığın birkaç hafta içinde 100 bin dolara ve 2021 ilk çeyreğinde 200 bin dolara ulaşabileceğini söylediği için Bitcoin konusunda yükselişini sürdürüyor.

Analist, bir Bitcoin ETF onayının, Bitcoin'in yüksek sayıları çekmesi için büyük bir katalizör görevi göreceğini belirtti. Her zaman yükselen Bitcoin hayranı Lark Davis, Bitcoin'in birkaç hafta içinde 100.000 $ fiyat seviyesine ulaşabileceğine ve 180.000 $ ile 280.000 $ arasında bir yere ulaşabileceğine inanıyor. Youtuber, 10 Ekim'de yayınlanan bir videoda Bitcoin ve sayının ne zaman çekilmesinin beklendiği konusundaki tahminini verdi. Davis, Bitcoin'in yeni bir ATH'ye yükselme olasılıkları hakkında konuştu.

Davis, Bitcoin'i Büyük Kazançlar İçin Konumlandıran Emsalleri Vurguluyor

Bu kadar yüksek sayıları tahmin etmenin imkansız göründüğünü kaydeden Davis, birkaç emsalin Bitcoin'i istisnai kazançlar çizgisine yerleştirdiğini de sözlerine ekledi. Bitcoin boğasına göre, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), BTC'nin yükselmesi için ihtiyaç duyduğu katalizör olabilir. Bitcoin'in Facebook ve diğer üst düzey şirketler gibi daha fazla halka açık şirket tarafından benimsenmesinin, en iyi kripto para biriminin değerinde bir sıçramayı tetikleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Kripto yatırımcısı yaptığı açıklamada, yaratıcısı da Bitcoin hakkında bir tahminde bulunan stok akış modeline atıfta bulundu. Stok akış yaratıcısı, Bitcoin'in en kötü senaryoda Aralık ayına kadar 135 bin dolara ulaşacağını söyledi. BTC 135 bin dolarlık beklentiyi karşılarsa, şu anki 56.475 dolarlık fiyatından yaklaşık yüzde 150 kazanç olacaktır. Ayrıca analist, bir Bitcoin yarılanmasından sonraki yıl, genellikle kripto varlık fiyatında bir artış olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin yarılanması ile olan şey, Bitcoin yarılanmasından sonraki yıl, büyük fiyat rallisine sahip olduğunuz zamandır . Piyasalar soğumadan ve düşüş aşamasına girmeden önce Bitcoin için son fiyat rallisi.

BTC Yeni ATH'ye Yaklaşıyor

Davis, 28 Kasım 2012'deki ilk Bitcoin yarılanmasından sonraki yıl olan 2013'ten başlayarak, yüzde 9.529'luk bir kazanç olduğunu kaydetti. 9 Temmuz 2016'daki ikinci Bitcoin yarılanmasının ardından, kripto para birimi 75 hafta boyunca yüzde 2,888 gördüğü için Bitcoin fiyatında bir boğa koşusu yaşandı. Aynı döngüyü kullanan Davis, yaklaşık yüzde 2.000 kazanç görebileceğimizi ve BTC'yi 2022 Q1'de yaklaşık 200 bin dolara çıkardığını söyledi. Aynı analize dayanarak Aralık ayında Bitcoin'i 100 bin dolardan izleyebileceğimizi söyledi.

En son YouTube videosunda Davis, Bitcoin'in yeni ATH'sine "çok yaklaştığımızı" söyledi. Bir sonraki ana direnç alanının 60 bin dolar olduğunu da sözlerine ekledi. Analist, bir ETF onayının Bitcoin'i kolayca dirençten geçireceğini yineledi. Şu anda boğa piyasasında değil de ayı piyasasında olduğumuzu düşünen insanlara Davis, trendi kontrol etmek için tarihe bakmalarını istedi. BTC'nin ATH'den yaklaşık yüzde 12 ila 13 uzakta para birimi olduğuna dikkat çekti.

Bu, şu anda gördüğümüz büyük bir olay, tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmaya hazırlanıyoruz. Aklımdaki tek soru, önce 60 bin doları mı vuracağız yoksa bu olmadan önce 50 bin doları mı vuracağız?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ