Boğalar Bitcoin fiyatını 60.000 $ 'ın üzerine çıkarmak için mücadele ederken birkaç altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerliyor.

Bitcoin İçin Bu Seviye Hedef Olarak Verildi – İşte Ayrıntılar

Boğalar Bitcoin fiyatını 60.000 $ 'ın üzerine çıkarmak için mücadele ederken birkaç altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerliyor.

Deutsche Bank Research tarafından hazırlanan bir rapor, Bitcoin'in (BTC) "göz ardı edilemeyecek kadar önemli" hale geldiğini ve 2021'in sonunda düzenlemeleri çekebileceğini söyledi. Deutsche Bank analistleri Bitcoin'in yaklaşık "iki veya üç yıl" içinde bir dönüm noktasına ulaşmasını bekliyor. Bitcoin'in bir varlık sınıfına dönüşüp dönüşmeyeceği netleşecek. Kısa vadede, rapor Bitcoin'in "aşırı uçucu kalacağını" tahmin ediyor.

Bank of America tarafından hazırlanan farklı bir rapor, Bitcoin'in volatilitesinin olası nedenleri hakkında bazı bilgiler sağladı. Bank of America analistleri, 93 milyon dolarlık bir giriş olduğunda Bitcoin fiyatının yüzde 1 artabileceğini tahmin ediyor. Bununla karşılaştırıldığında, altının tek bir yüzde puanı hareket ettirmek için yaklaşık 2 milyar dolarlık fona ihtiyacı var.

Fon girişine verilen fiyat tepkisindeki bu büyük eşitsizlik, mevcut boğa koşusu sırasında kripto paralarıyla ayrılmayan Bitcoin sahiplerine atfediliyor.

Bitcoin balinalarının hangi fiyata sahip olduklarına kar ayıracağını tahmin etmek zor olsa da, Kraken büyüme lideri Dan Held, Cointelegraph ile yaptığı son röportajda Bitcoin'in mevcut süper döngü sırasında 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi.

Held, koronavirüs krizi, merkez bankaları tarafından para basımı ve eski finans şirketlerinde artan güven eksikliği gibi olayların bir araya gelmesinin kripto boğa koşusunu destekleyen tetikleyiciler olduğuna inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ