Ancak, fiyat her iki hareketli ortalamanın altına düştüğü için kısa vadeli yanlamasına vaziyette.

Bitcoin İçin Düşüş Tehlikesi Kapıda - Ne Beklenmeli?

Bitcoin (BTC), orta vadeli eğilimin yükseldiğini gösteren ve artış ifade eden bir kanalda işlem görüyor.

Ancak, fiyat her iki hareketli ortalamanın altına düştüğü için kısa vadeli yanlamasına vaziyette.

10 günlük üstel hareketli ortalama yavaş eğimlidir ve göreceli güç endeksi 50 seviyenin biraz üzerinde yer alıyor. Bu durum arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir.

Ayılar fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına batırırsa, yükseliş trendinin tehlikede olabileceğinin ilk işareti olacak. Kanalın altındaki bir kırılma, trendin değiştiğini teyit edecek. Ancak, yükseliş trendinin sona ermesi, fiyatların menzile bağlı kalabileceği için düşüş trendinin başladığı anlamına gelmez. Düşüş trendi 8.130.58 dolar 'ın altında bir kırılma ile başlayabilir.

Simetrik bir üçgen ticareti yapmanın en iyi yolu, fiyatın kırılmasını veya bozulmasını beklemek olsa da, olası bir başka strateji, üçgenin destek hattına yakın satın almaktır, çünkü bu, yakın bir stop-loss durumunu korumaya yardımcı oluyor.

4 saatlik grafik boğaların simetrik üçgenin destek hattına daldırmalarını agresif bir şekilde aldığını göstermektedir. Bu, daha düşük seviyelerdeki talebi doğruladığı için olumlu bir işarettir. Boğalar şimdi fiyatı 9,850 dolara yakın olan üçgenin direnç hattına taşımaya çalışabilirler. Bu ilk hedef hedeftir.

9.350 doların üzerinde bir kırılma, yukarı hareketin yeniden başlayabileceğini gösterebilir. Bu, üçgenin destek çizgisinin hemen altında olan 8.950 dolar stop-loss ile yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunabilir.

Parite yükseldikçe, stop seviyeleri daha yükseğe çekilebilir. Yatırımcılar 9.850 dolar'a yakın kısmi kar rezervasyonu yapabilirler ve kalan pozisyona biraz boşluk bırakabilirler çünkü üçgenin kırılması 11.778 dolar örüntü hedefi verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ