Kimi zaman Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili olarak ‘’final geliyor’’ şeklindeki yorumların yapıldığını görüyoruz.

Kimi zaman Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili olarak ‘’final geliyor’’ şeklindeki yorumların yapıldığını görüyoruz. Peki bu yorumlar sizce ne kadar gerçeği yansıtıyor? Yazımızda biraz bu konuya yoğunlaşmak istedik.

Bitcoin İçin Final mi Geliyor Dediniz?

Bitcoin için ne zaman final geliyor şeklinde bir yorum görsem aklıma ister istemez neyin finali sorusu geliyor. 13 yıldır final dediğimiz bir şey söz konusu olmadı.

Şimdi yükselişlerin bir sonu oldu diyeceksiniz ama bunlarda bile bir sonu değil belki de yeni yükselişlerin başlangıçlarına işaret eden hareketler gördük. Yani bir final değildi hareketlerin kendisi.

Final geliyor demenin mümkün olmadığını yapılan fiyat tahminlerinde de görmemiz mümkün. Düşüş yönlü tahminler kimi zaman da yükseliş yönlü tahminler hangi finalden bahsettiğimizi anlamsız kılmıyor mu?

Açıkçası Bitcoin ve kripto para piyasasında final sözcüğünün pek de karşılığı yokmuş gibi. Hedefler diyebilmek en mantıklısı. Hedefleri belirleyip ona göre hareket etmek en güzel olanı. Sabrettiğimizde ise kazançlı çıkmamız elbette bir final yaptığımız anlamına gelmiyor.

Pozisyonlarınıza bir nokta koysanız bile kripto para piyasasında bu nokta aslında yeni bir paragrafa geçtiğimiz anlamına geliyor. Her bir yeni paragraf ise yeni bir pozisyon demek. Bu nedenle kripto para piyasasında bir finalden bahsedemiyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ