Tarihsel olarak, Bitcoin yılın ikinci çeyreğinde oldukça iyi bir performans sergiliyor. Son altı yılın beşi, Nisan ve Temmuz ayları arasında önde gelen kripto para birimi deneyim fiyat kazançlarını gördü.

Bitcoin İçin İkinci Çeyrekte Neler Var?

Tarihsel olarak, Bitcoin yılın ikinci çeyreğinde oldukça iyi bir performans sergiliyor. Son altı yılın beşi, Nisan ve Temmuz ayları arasında önde gelen kripto para birimi deneyim fiyat kazançlarını gördü.

Yıla iyi bir başlangıçtan sonra, koronavirüsün yayılması yaşayan hafızadaki birkaç şey gibi piyasaları bozdu. Hemen hemen her şey bir hit aldı - hisse senetleri, altın, petrol ve hatta kripto para birimleri. Bu arka plana dayanarak, bu ikinci çeyreğin Bitcoin için başka bir iyi dönem olup olmayacağı görülüyor.

İkinci Çeyrekte Bitcoin Fiyat Kazanımlarını Görecek mi?

2020'nin ilk çeyreği bugün sona eriyor. Yılın baskın teması açıkçası koronavirüsün yayılması ve onun gezegendeki hemen hemen her pazar üzerindeki ekonomik etkisi idi.

Bitcoin katliamdan zarar görmeden kaçamadı. Dijital para birimi, bazı borsalarda yıllık yüksek seviyesi olan 10.400 $’a ulaştıktan kısa süre sonra on milyarlarca dolar kaybetti.

Yazım sırasında, tek bir Bitcoin 6.400 dolar civarında işlem görüyor. Bu da yılın açılışından beri bu yüzde 11'den fazla bir düşüşü temsil ediyor.

Çarşamba günü yeni bir çeyrek başlayacak olan kripto para gözlemcileri, Nisan başından Haziran sonuna kadar Bitcoin'in tarihsel performanslarını izliyor. CoinCorner CEO'su Danny Scott'ın aşağıdaki tweet'te vurguladığı gibi, Bitcoin fiyatları ikinci çeyrekte yükseldi.

2014 yılından bu yana, 2018 hariç hepsi Bitcoin için ikinci çeyrek kazançları gördü. Yıl, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini izledi ve Bitcoin’in tarihindeki en istikrarlı düşüş dönemlerinden biri yaşandı.

Özellikle yükselişli ikinci çeyrek performansları olan yıllar 2017 ve 2019'du. Birincisi, BTC'yi 20.000 doların biraz altında gören ve ikincisi, fiyatın ikinci çeyreğinin sonuna kadar neredeyse 14.000 dolara ulaştığını gösteren bir boğa koşusu yaşadığı yıl oldu.

Son üç ayda egemen olan ve neredeyse kesin olarak Bitcoin'in 2020'de kendi fiyat düşüşünün ardındaki neden arkamızdan çok uzak. BeInCrypto'nun yakın zamanda bildirdiği gibi, ABD'de ve başka yerlerde işsiz vatandaş sayısında çarpıcı bir artış, sürekli artan bir ölüm geçiş ücreti ve artan sayıda insanın evde kalmaya zorlandığı, virüsün etkisinin gerçek şiddetinin devam edeceğini gösteriyor.

Bazı kripto para endüstrisi analistleri, merkez bankasının virüse verdiği yanıtların Bitcoin gibi kıt varlıkları daha çekici hale getireceğini düşünüyor. Dünyanın farklı ülkelerinde basılan trilyonlarca dolar, bir ekonomideki diğer her bir para biriminin satın alma gücünü azaltıyor ve bu nedenle, mevcut sistem için paralarına en çok dikkat edenler tarafından finanse edilen bir kurtarma sistemidir.

Benzer şekilde, şu anda birçok kişinin Bitcoin fiyatının oldukça düşük seviyelerde işlem görmesiyle, bu Mayıs ayında tarihi yarılanma olayına yol açacağını düşündüğü için, büyüme için çok fazla alan var. Birçok endüstri gözlemcisi Bitcoin arzına yapılan ani şokun daha yüksek fiyatlar için bir katalizör olacağına inanıyor.

Tabii ki, ekonomiler, coronavirus ve Bitcoin sayesinde daha geniş pazarlardaki oynaklıktan bağışıklıktan başka bir şey olduğunu gösteren bir durma dışında herkese öğütülürken, önümüzdeki üç ay boyunca piyasaya ne kadar yeni sermaye aktığı görülüyor. Hareket kısıtlamalarının ne kadar süreceği konusunda net bir fikir birliği olmaksızın, işlerin normalleşmesi bir 3 aya daha mal olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ