Bitcoin'in 13 yaşına girmesine sınırlı bir zaman kaldı. Henüz ergenlik çağında bir varlık olarak Bitcoin, sürç içerisinde müthiş bir performans gösterdi

Bitcoin'in 13 yaşına girmesine sınırlı bir zaman kaldı. Henüz ergenlik çağında bir varlık olarak Bitcoin, sürç içerisinde müthiş bir performans gösterdi. Ağızları açıkta bırakan bu performans ile birlikte daha gidilecek çok fazla yolun olduğu da görülüyor.

Geçmişte Bitcoin için ilginç bir internet deneyi ifadesi kullanılmıştı. Hatta Bitcoin için zaman içerisinde ayakta kalmaya devam edip değer kazanmaya devam ettikçe, yüksek gelire sahip bireylerin, kurumların ve sonra da muhtemelen merkez bankalarının dikkatindi çekeceği belirtilmişti.

Geldiğimiz aşamada Bitcoin dimdik ayakta. Fiyat değer kazanmaya devam ediyor. Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve kripto para alanına yöneldiler. Merkez bankalarının dikkatini çeken bir Bitcoin ise zaten gerçeklik. Bu aşamada merkez bankalarının Bitcoin’i kullanmayı düşündükleri an, hepsi Bitcoin’e doğru ters çalışan bir banka hücumuna girişmiş olacaklar.

Bitcoin satın alan bir merkez bankası daha doğrusu ilk merkez bankası diğer merkez bankalarının BTC potansiyeli hakkında uyanmasına neden olacak ve çoğunun Bitcoin’e hücum etmesini sağlayacaktır. Bu bağlamda ilginç internet deneyinin ötesine geçen Bitcoin’i erken dönemde alan bir merkez bankası fiyat artışlarından da önemli ölçüde gelir elde edecektir.

Bitcoin için sadece bu son aşama kaldı. Bu son aşama da gerçekleşirse Bitcoin’in önünün son derece açık olacağı düşünülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ