FED’in Mart ayından ilk faiz artışını yapmasının ardından Bitcoin için kritik ayların artık başladığını ifade edebiliriz.

FED’in Mart ayından ilk faiz artışını yapmasının ardından Bitcoin için kritik ayların artık başladığını ifade edebiliriz. Zira bundan sonra faiz artışlarının devamı gelecek. Ancak piyasanın da artık faiz artışlarına karşı kendini hazırladığı görülüyor. Bundan sonra neler olabileceğine isterseniz hep birlikte bir bakalım.

Bitcoin’in önünde 45.000 dolar seviyesinin önemli bir engel olarak durduğuna uzmanlar vurgu yapıyorlar. Bitcoin’in bu seviyeyi aşması durumunda 50 bin dolar seviyelerinin aşılmasının çok kolay olacağı belirtiliyor.

Tersi yönünde de beklentiler var. Eğer Bitcoin muhtemel faiz artışlarından olumsuz etkilenirse bu durumda düşüşün öncelikle  36 bin dolar seviyesine sonrasında 30 bin dolarlık seviyelere gelmesi söz konusu olabilir.

Böylesi durumlarda temkini elden bırakmamakta fayda var. Ancak Bitcoin’in geçmişinde art arda yükselişin olduğu ayları çok gördük. Tabii gelen talepler Bitcoin’in artması açısından önem taşıyor.

Diğer taraftan Bitcoin ile korelasyona sahip olan endekslere de odaklanmak gerekiyor. Buna göre örneğin Avrupa hisseleri Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın yansımasını üzerinden tam attığı takdirde bu durumda Bitcoin’in önemli ölçüde yükselmesi beklenebilir.

İyimserlik her zaman söz konusu olmayacaktır. Ancak devam etmesi bekleniyor. Önemli ayların arifesinde iken pozisyonlarınıza net bir şekilde karar vermemiz gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ