Kurumsal yatırımcılardan gelen Bitcoin girişleri geçen hafta toplam 97,5 milyon dolar olurken, tüm pazar 150,9 milyon dolar kaydetti.

Kurumsal yatırımcılardan gelen Bitcoin girişleri geçen hafta toplam 97,5 milyon dolar olurken, tüm pazar 150,9 milyon dolar kaydetti.

Haftalık bir CoinShares raporu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırım ürünlerine rekor miktarda sermaye kilitlediğini gösteriyor. Geçen hafta Bitcoin'e toplam 97,5 milyon dolar aktı, kripto para birimleri için toplam giriş ise 150,9 milyon dolar oldu. Bu, şimdiye kadar 2021'in ilk yarısından daha düşük ticaret hacmine rağmen, Bitcoin için rekor bir miktar. 2021'in ikinci yarısında ticaret hacminin düşmesine rağmen rekor sermaye akışı gerçekleşti.

2021'in İkinci Yarısında Şimdiye Kadar 750 Milyon Dolarlık Bir Giriş Görüldü

2021'in ikinci yarısında, ilk yarıdaki 960 milyon dolarlık girişin aksine, şimdiye kadar 750 milyon dolarlık bir giriş görüldü. Ethereum ve Cardano, sırasıyla 17.3 milyon dolar ve 16.4 milyon dolar ile altcoinler arasında en büyük girişi gördü. Solana ve Polkadot onu 9,8 milyon dolar ve 5,2 milyon dolar ile takip etti. Bu konudaki en popüler yatırım ürünü, lansmanından bu yana mükemmel performans gösteren ProShares Bitcoin Strategy ETF idi. ETF de vadeli işlem sözleşmelerindeki sınırına yaklaşıyordu ve ilk çıkışında 24 milyon hisse işlem hacmi kaydetti.

Bitcoin'e Kurumsal Yatırımın Artması Bekleniyor

İkinci yarı ticaret hacmi bu noktada ilk yarı kadar güçlü olmasa da bu durum değişebilir. ProShares ETF'nin popülaritesi devam edecek bir şeyse, o zaman VanEck Bitcoin vadeli ETF'sinin yakında piyasaya sürülmesi, yatırımı yalnızca çok daha fazla artıracaktır. VanEck ETF, 16 Kasım'da CBOE'de yayınlanacak. Birkaç ETF başvurusu da SEC onayını bekliyor. SEC, daha fazla hoş karşıladıkları görünen daha fazla vadeli işlem tabanlı ETF'yi onaylarsa, önümüzdeki aylarda daha fazla giriş görebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ