Bu yazımızda Bitcoin ve kripto paralar için neler dendiğine bir odaklanalım dedik. Hadi bir bakalım.

Bu yazımızda Bitcoin ve kripto paralar için neler dendiğine bir odaklanalım dedik. Hadi bir bakalım.

Satoshi Nakamoto, ‘’bir süredir, tamamen eşler arası olan, üçüncü bir partiden bağımsız, yeni bir elektronik para sistemi üzerinde çalışıyorum. Ana özellikleri şöyle: Eşler arası ağ sayesinde çift harcama önleniyor. Darphane ya da başka bir güvenilir kuruluş yok. Katılımcılar anonim olabilirler.’’ demişti.

Tyler Winklevoss,’’paramızı ve inancımızı politika ve insan hatasından muaf olan matematiksel yapıya emanet etmeyi seçtik’’ demişti.

Andreas Antonopoulos ‘’Bitcoin kontrolsüz değil. Hükümet bürokrasileri yerine algoritma tarafından kontrol ediliyor. Yozlaşmamış’’ demişti.

Eric Voorhees, ‘’Ekonomistler ve gazeteciler sık sık şu soruya takılıp kalıyorlar.: Bitcoin’in neden değeri var? Yanıtı çok kolay. Çünkü faydalı ve ender bulunan bir şey,’’ demişti.

Marc Andreessen’’Bitcoin hesap defteri yeni bir ödeme sistemidir. Dünyadaki herhangi bir başka birine hesap defterinde dilediği değer miktarına tekabil eden tasarrufunu transfer ederek Bitcoin ile ödeme yapabilir. Değeri belirleyin, onu transfer edin, alıcı da herhangi bir izne gerek duymadan ve az bir ücretle onu alsın’’ demişti

Matt Branton, ‘’kendinizden utanmamalısınız, çocuklar. Bir yandan Bitcoin ve getirdiği devrimsel değişiklikleri savunurken, diğer yandan gülünç altcoin’leri şişirmekle uğraşamazsınız’’ demişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ