Yerel işletmelerin kapatılması, çalışanları ve küçük işletmeleri sürekli bir düzeye indirdi. İlginç bir şekilde, kenevir dükkanları, Colorado gibi eyaletlerde benzersiz bir gelişmenin altını çizerek “zorunlu” kabul edildi.

Bitcoin İçin Olumlu Bir Etkinin Erken Belirtileri

Yerel işletmelerin kapatılması, çalışanları ve küçük işletmeleri sürekli bir düzeye indirdi. İlginç bir şekilde, kenevir dükkanları, Colorado gibi eyaletlerde benzersiz bir gelişmenin altını çizerek “zorunlu” kabul edildi.

Kenevir şirketlerinin, tesisin Kaliforniya ve Colorado'daki yasal statüsüne rağmen, tutarlı bankacılık ilişkilerini sürdürmek için mücadele ettiği bir sır değildir.

Bu, teknolojinin tüccarlar için yararlı bir artıklık sağlayabildiği yerdir. Örneğin, tüketiciler ağın arayüzüyle gerçekten etkileşime girmeden Bitcoin'in Lightning Network’ünü kullanarak bir kenevir mağazasından mal satın alabilirler. Bunun yerine, kullanıcı banka hesapları, satın alma işlemi bir banka kartıyla yapılmış gibi nakit olarak borçlandırılır.

İşten çıkarmalar için kripto ödemelerinin daha geniş bağlamı, finansal riskten korunma, sansüre karşı direnç ve bankacılık sistemi akıştayken likiditeye erişim için geçerli olabilir. Tether (USDT) gibi stablecoinler, ironik bir şekilde, ABD Doları'nı bir banka hesabında saklamak için daha iyi bir alternatif gibi görünebilir, çünkü Bank of America yakın zamanda para çekme limitleri başlattı ve müşterilere tam kredi limitlerini kullanmalarını istemediğini bildiriyor.

Bu arada, stablecoin kaynakları tarihi seviyelere kadar şişiyor.

Tam olarak nedenini belirlemek zordur, ancak bazı gözlemler, bunun artan OTC masası operasyonel talebinin bir yan ürünü olabileceğini, stablecoinlerin şu anda en çok talep gören varlığa (USD) maruz kalmayı artırmak için bir mekan olduğunu veya insanların sadece riskten korunma olduğunu göstermektedir.

Finansal kargaşa sırasında kriptoya dönüşmek garip gelebilir, ancak endüstri daha olgun olmayan eski versiyonlarından daha sofistike bir seviyeye gelişti.

Bir bütün olarak, kripto endüstrisi, ana yatırımcıların 2017'nin ilk mani teklifini sunan kripto paraya akın ettiklerinden önemli ölçüde farklı. Kullanıcı arayüzü ve deneyimi önemli ölçüde iyileşti, likidite çok daha iyi, analitik önemli ölçüde ilerledi, türevler patlıyor ve madencilik sektörü sanayileşiyor.

Şimdi manzarayı araştıran yatırımcılar, 2018'in başında, SegWit'in zar zor kabul edildiği ve haype’ın savunulamaz olduğu zamanki ilerlemeden etkilenecekler. Coinbase, perakende yatırımcıların, Bitcoin fiyatının Mart ayı ortasında kısa bir süre 4.000 doların altına düşmesiyle alıcıların büyük bir kısmını oluşturduğunu ortaya koydu.

Daha tecrübeli kripto ortamı da açıkça Bitcoin dışındaki bazı projeler tarafından destekleniyor.

Orijinal teşvik yasasının bir kısmı (sonunda kesilmişti) dijital dolar için bir dil içeriyordu. Tamamen dijital fiat para biriminin finansal gizlilik üzerinde tehlikeli etkileri vardır ve kripto, hükümetleri tarafından yapılan artan gizlilik müdahaleleri hakkında gergin olanlara bir yol sağlamaya yardımcı olabilir. Ancak, karşı taraflar arasındaki basit özel işlemlere dayanan bir finansal ekosistem yetersizdir.

Bu bağlamda, ticari hizmetler, app ve DApp kullanıcılarının, stablecoinlerle işlem yapma, konum verilerini paylaşma veya telefonlarındaki herhangi bir standart mobil uygulamanın olağan deneyimi dahilinde belirli kişisel verileri paylaşma gibi özel olarak hizmetlerle etkileşime girebilecekleri blockchain kullanılarak oluşturulabilir.

Gizliliğin ötesinde, bazı projeler Ethereum üzerinde merkezi olmayan finansın bazı ölçeklendirme yüklerini hafifletmek için tasarlanmıştır - anlamlı DeFi'nin benimsenmesi için bir gereklilik - ancak Ethereum, DeFi platformları için umutsuzca EFi'nin fiyatlarındaki dik düşüşün ardından paramparça edici çözümlere ihtiyaç duyuyor.

Ancak, COVID-19 gibi krizlerde, finansal sonuçlardan daha fazla tehlikede olduğunda, devam eden karantina ve evde kalma emirleriyle dayanışma konusunda düşünceli bir yaklaşım benimsemek gerekir. Bazen, bu, Maxonrow gibi açılış Hackathon'unu 3 Ekim'de Factory Berlin'e yeniden planlamak gibi projelere veya yayınlara büyük masrafla iptal etmek anlamına gelir.

Mesele şu ki, eşi görülmemiş bir küresel krizde herkes mücadele ediyor. Finansal bir bakış açısından, durum kripto için elverişlidir, ancak önce projelerin ve kripto varlıklarının ekonomik fırtınayı ön plana çıkarması gerekir. Daha sonra, belki altyapı ilerlemesi ve çiçek açmanın benimsenmesinin erken belirtileri gelecektir.

Kripto'nun temeli, eski finansal sisteme sürekli azalan bir güven üzerine kuruludur. Bu sistem hatalarını bir kez daha ortaya koydu ve hala daha geniş kripto endüstrisinin ana akıma başvurması için bir yol olsa da, mevcut makro anlatı, sektörün nihai başarısına hiç bu kadar elverişli olmamıştı.

 Şimdi yaşananlar bu fırsatı yakalamakla ilgili.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ