Birkaç şirket, ilk ticari BTCişleminin yapıldığı tarihi olay olan 22 Mayıs'ta yaklaşan Bitcoin Pizza Günü'nü kutlayacak.

Bitcoin İle Alınan 2 Pizzanın Değeri Şu An 365 Milyon Dolar

Birkaç şirket, ilk ticari BTCişleminin yapıldığı tarihi olay olan 22 Mayıs'ta yaklaşan Bitcoin Pizza Günü'nü kutlayacak.  Bugün uluslararası Bitcoin Pizza Günü! Bu, kripto topluluğundaki birçok kişinin, 10.000 BTC'ye mal olan iki pizza için ilk Bitcoin ticari işleminin 11. yıl dönümünü kutladığı bir gün.

22 Mayıs 2010'da Laszlo Hanyecz, Florida'daki iki Papa John's pizzası karşılığında 10.000 BTC takas etti. Yıllar sonra,365.000.000,00 $ fiyatla dünyanın en pahalı pizza dilimleri haline geleceklerdi.

Bitcoin Pizza Günü Kutlaması

Papa John’s, Jacksonville'deki bayiliklerinden herhangi birinde ilk 50 müşteriye 10.000 dilim pizza sunarak ünlü işlemi anacak. Müşteriler, BTC'den ilham alan büyük bir pizza kazanma şansına sahip olacaklar.

Yine de kutlama yapan tek Papa John's değil. ABD'deki pizzacıları birbirine bağlayan bir platform olan Slice ve PizzaDAO'daki bir NFT projesi olan Rare Pizzas, ülke genelinde yerel pizzacılar tarafından yapılan 1 BTC değerinde pastalardan oluşan 2.500 pizza dağıtıyor.

Bitcoin ve Pizza

BTC'yi kabul etmeye başlayan bir başka franchise, Venezuelalıların Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmasına izin veren Pizza Hut, ülkenin kötü yerel politika ve ABD yaptırımlarının bir sonucu olan fiat hiperenflasyonu nedeniyle dünyanın en büyük BTC kullanıcılarından biri olduğunu belirtiyor.

Bitcoin'in benimsenmesi hakkında konuştuğumuzda, aklımıza finans dünyasındaki MicroStrategy veya SkyBridge Capital gibi seçkin kurumlar - bilançolarına BTC ekleyen güçlü şirketler geliyor. Bununla birlikte, küçük bir aileye ait pizzacı, sermayesinin bir kısmını tüm kriptoların babasına koyma zamanının geldiğine de karar verdi.

Sam & Greg’s Pizzeria / Gelateria, yaklaşık bir yıl önce kripto para birimlerine yatırım yapan birkaç küçük işletmeden biridir. Kurucu ortak Greg Hathron, kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin "internetin bugüne kadarki en akıllıca kullanımı" temsil ettiğini açıkladı. Bu nedenle, COVID-19 patlaması sırasında bilançodan 200.000 ABD Doları'nı Bitcoin'e tahsis etme kararı, küresel finans piyasalarında ciddi bir hamleye neden oldu.

"Öyleyse neden işim için Bitcoin? Basit cevap, para biriktirmek için çok çalıştığım ve saygısızlık ve değer kaybettiğini görmekten hoşlanmadığımdır. Amerikan işçisinin değerini bir matbaa hızına düşüren politikacıların ve merkez bankalarının da hoşuna gitmiyor. Bitcoin bu sorunları çözüyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ