Bitcoin'in en çekici özelliği nedir şeklinde bir soru sorulsa çok var cevabı verilebilir. Ama belki de en göze çarpanı, geleneksel pazar ile düşük korelasyonu.

Bitcoin'in en çekici özelliği nedir şeklinde bir soru sorulsa çok var cevabı verilebilir. Ama belki de en göze çarpanı, geleneksel pazar ile düşük korelasyonu. Piyasa yorumcuları defalarca dünyanın en büyük dijital varlığının küresel belirsizliğe karşı makro riskten korunma potansiyeli olduğunu iddia ettiler.

Bununla birlikte, Bitcoin'in ilişkisiz bir güvenli liman varlığı olarak anlatımı, uzun süredir tartışma ve çekişme konusu olmuştur. Örneğin, Bitcoin, Coinmetrics ‘tablosundaki günlük korelasyon 0.11 iken, altın ile güçlü bir korelasyon gördü. Bu şüphesiz güçlü bir korelasyon.


Ancak, Şubat ayına yaklaştıkça ve yarılanma etkinliğine gitmek için üç aydan az bir süre kaldıkça, fiyat hareketini çevreleyen tuhaf korelasyonlar milyonuncu kez yükseldi. Manşetlik yapan en son haber, Çin'deki Coronavirus salgını ile korelasyondu.

Quantum Economics'in Kurucusu Mati Greenspan, bu konuda yorum yapan en son kişiydi,

“Bir virüs korkusunun insanların Bitcoin satın almasına neden olacağı çok mantıklı bir neden olmasa da, belli ki Bitcoin virüs yakalamıyor, anlatılar bazen oldukça güçlü olabilir.”

Greenspan ayrıca, yatırımcılar arasında makul bir korku senaryosu üzerinde, Bitcoin'in fiyat hareketini yönlendirebilecek bir şey üzerinde spekülasyon yaptı:

“Yeterince insan korkuların fiyatı artırdığına inanırsa, sonuçta bu çok iyi bir şey olabilir. Ya da değil. Sanırım beklemek ve görmek zorundayız. ”

En son fiyat ralliSİ ve Bitcoin ve akran altcoinleri tarafından kaydedilen önemli toparlanma, kral kripto parası üçüncü madencilik ödülünün yarıya inmesini beklerken, dünya genelinde yatırımcıların artan pazar iştahının bir göstergesi olabilir.

CoinShares tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre, Bitcoin hash gücünün yaklaşık % 65'i Çin'de bulunuyor. Bu, Çin'i önemli ölçüde etkileyen her şeyin Bitcoin’in madencilik endüstrisine de yansıyacağını gösteriyor. Aslında, BTC.Top CEO'su Jiang Zhuoer'in 4 Şubat'taki son Weibo yazısı, madencilik çiftliklerinden birinde bulunan tüm Bitcoin madencilik makinelerinin kapanmaya zorlandığını duyurmuştu.

Bununla birlikte, bu, Coronavirus ile neler olduğuna bakılmaksızın tüm hikaye olmayabilir, Bitcoin'in hash gücü gibi zincirdeki metrikleri sağlıklı işaretler sergiledi, böylece son zamanlarda bir ATH'ye çarptı ve olumlu bir eğilim sürdürmeye devam etti.


Bazıları salgını Bitcoin’in mevcut fiyat eylemi için bir katalizör olarak görse de, daha sağlam bir anlatı, önceki döngülerinde yol boyunca kısa dalgalanmalarla yukarı yönlü bir ivme kazandıran yarılanma olaylarının öngörülmesidir.

Bu duygu yakın zamanda Panxora CEO'su Gavin Smith tarafından paylaşıldı.

 “Bitcoin, korona virüsü tarafından tetiklenen pazar satışları sırasında yükselmeye başladı. Bu sadece kısa vadeli katalizördü - temel sürücü Mayıs ayında bitcoin yarılanması. Önceki yarılanma etkinlikleri, daha büyük katılımcıların bazılarının, etkinlikte bir artış beklentisiyle bitcoin'i piyasaya sürmeye devam ettiğini gördü. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ