Superstar fon yöneticisi Cathie Wood, altın böceklerinin Bitcoin'in temel bir özelliğini anlayamadığını söylüyor.

Bitcoin İle İlgili Çarpıcı Açıklama Altın Tutkunlarını Korkutuyor

Superstar fon yöneticisi Cathie Wood, altın böceklerinin Bitcoin'in temel bir özelliğini anlayamadığını söylüyor.

Wood, değerli metalin hayranlarına Bitcoin'in bir değer deposundan daha fazlası olduğunu söylüyor.

“Kariyerlerini altına odaklanarak geçiren birçok yatırımcı, altınla ilişkilendirilen dijital kavramı anlayamıyor… Eksik olduğunu düşündüğümüz şey, bunun sadece bir değer deposu veya dijital altından çok daha fazlası olduğu. Özellikle Bitcoin, yeni bir küresel para sistemidir. Bu, tamamen merkezi olmayan ve bu nedenle politika yapıcıların kaprislerine tabi olmayan, kurallara dayalı bir para politikasıdır. Aslında, özellikle gelişmekte olan piyasalarda politika yapıcıların kaprislerine karşı bir korunmadır.”

Wood, şu anda kripto varlıklarına yatırım yapan milyarderler Ray Dalio ve Stanley Druckenmiller de dahil olmak üzere eski Bitcoin kötüleyicileri arasında bazı dönüşümler olduğunu vurguluyor.

“Bunlar, bir noktada Bitcoin'in bazı durumlarda bir Ponzi şeması olduğunu düşünen ve dönüştürülmüş çok düşünceli yatırımcılar. Bence dönüştürülmelerinin nedenlerinden biri, blockchain teknolojisinin ne yaptığını düşündüğünüzde, internetin ilk günlerinde hiç tasarlanmadığı için yerine konmayan ödeme ekosistemini internet üzerinden yerine koyuyor.

Resmi blockchain teknolojisi ile doldurduğunuzda, tek yaptığınız 'Evet, ticaret yapmanın daha verimli bir yolu var' demek oluyor. 80'lerde ve 90'ların başında ticaretin internetin bir parçası olacağını bilmiyorduk.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ