BitInfoCharts verilerine göre, Bitcoin ile ilgili günlük tweet'ler Aralık 2019'da 18.000'den son birkaç gün içinde yaklaşık 60.000'e yükseldi.

BitInfoCharts verilerine göre, Bitcoin ile ilgili günlük tweet'ler Aralık 2019'da 18.000'den son birkaç gün içinde yaklaşık 60.000'e yükseldi.

Ayrıca Şubat ayında 75.000'e yükseliş yaşandı.


Şubat ayındaki artıştan bu yana, büyük ölçüde üçüncü yarılanmaya olan ilgiye atfedilebilecek Bitcoin'e olan ilgide belirgin bir değişiklik oldu. Bununla birlikte, Bitcoin'e yönelik Twitter'daki ilgi Şubat ayından bu yana gerçekleşen ve geçen ay önemli ölçüde yükselen yapısal bir sıçrama gösterdi.

Daha da önemlisi, Twitter'daki mevcut ilgi seviyeleri nihayet 2018'in kripto pazarının uzun bir ayı piyasasına girmeye başladığı seviyelere geri döndü.


Ethereum’da Benzer Bir Durum Var

Ethereum da kullanımda benzer seviyelerde büyüme ve yeni adresler elde etti. Ethereum kullanım büyümesi, kripto pazarının DeFi segmentine artan ilgiyle açıklanabilir.

Glassnode blok zinciri analizinin gösterdiği gibi, günlük aktif adresler iki kat arttı, bugüne kadar yaklaşık 150.000 ila 300.000 arasında büyüdü.


Yeni adresler, 30.000'den 100.000'e üç katına çıkan bu etkinlik düzeyine ayak uyduruyor. Yeni kullanıcılar için bir not olarak, bu girişimsizler arasında artan ilgi seviyelerini düşündürmektedir.


 Ethereum ağındaki işlemler de benzer şekilde hızlanıyor ve 1 Ocak'tan bu yana neredeyse iki katına çıkıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ