ABD Adalet Bakanlığı'na (DoJ) göre, New York Eyaleti'nden bir kadın terör örgütü IŞİD'i finanse etmek için çeşitli finansal dolandırıcılıklar gerçekleştirdi.

Bitcoin İle IŞİD’e Yardım Gönderen Kadına 13 Yıl Hapis Cezası

ABD Adalet Bakanlığı'na (DoJ) göre, New York Eyaleti'nden bir kadın terör örgütü IŞİD'i finanse etmek için çeşitli finansal dolandırıcılıklar gerçekleştirdi.

ZooJ Shahnaz, yabancı bir terör örgütüne 150.000 doların üzerinde maddi destek sağlamak ve IŞİD'e katılmak için seyahat etmeye çalışmaktan dolayı Long Island, Islip Bölge Mahkemesinde Yargıç Joanna Seybert tarafından 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Aşırı gruba fon sağlamak için Shahnaz, Mart ve Haziran 2017 arasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde 62.000 $ satın almak için 22.500 $ değerinde bir kredi kullandı ve dolandırıcılıkla kredi kartı numaraları aldı.

Sonunda, DoJ, Pakistan, Çin’de DAEŞ'in "cephelerine" iddia ettiği havale yoluyla havale gönderdiğini söyledi.

Temmuz 2017'de Shahnaz, New York'taki John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı'nda tutuklanmıştı.

Ayrıca IŞİD'in "şiddet içeren cihadla ilgili" web sitelerini ve mesaj panolarını ve "bilinen IŞİD işe alımcıları, kolaylaştırıcıları ve finansörleri" nin çevrimiçi sayfalarını ziyaret ettiği tapit edildi. Web geçmişinde ayrıca Suriye'ye nasıl girileceği hakkında ayrıntılar aradığını ortaya koydu.

 Shahnaz'ın evi, bir intihar eylemcisinin fotoğrafı ve gece görüş kapsamı da dahil olmak üzere teröristle ilgili propaganda içeriyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ