Starbucks, müşterilerin kahve devinin mobil uygulaması aracılığıyla "Bakkt nakit" ile ödeme yapmalarını sağlayan yeni bir özelliği pilot uygulama olarak test ediyor.

Bitcoin İle Kahve İçmeye Hazır Olun

Starbucks, müşterilerin kahve devinin mobil uygulaması aracılığıyla "Bakkt nakit" ile ödeme yapmalarını sağlayan yeni bir özelliği pilot uygulama olarak test ediyor. New York Borsası'nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange tarafından desteklenen Bitcoin ticaret platformu Bakkt, basit araçlar kullanarak Bitcoin gibi dijital varlıkları saklamak, satın almak ve harcamak isteyen günlük müşteriler için ürün ve hizmetler sunmaya odaklanıyor.

Şirket, yaptığı açıklamada çok sayıda kripto para biriminin daha yaygın hale gelmesini beklediğini söylüyor.

Bir Starbucks sözcüsü “Şu anda müşterilerimiz için Bakkt ödeme yöntemini kullanarak sınırlı bir test yapıyoruz. Müşteriler Bakkt'ı bir seçenek olarak görebilir, ancak test şu anda kullanılabilir. Bir dizi kripto para biriminin müşterilerle ilgi kazanacağını öngörüyoruz ve Bakkt ile yaptığımız çalışmalarla Starbucks'ta müşterileri kesintisiz olarak ödemenin yeni ve benzersiz yollarını sürekli olarak düşünecek ve sunacak şekilde benzersiz bir konumda olacağız. ”

Bakkt’ın başkanı Adam White, şirketin bir tüccarla ilk “doğrudan entegrasyonu” olduğunu söylüyor.

 Bakkt ilk olarak geçen Ekim ayında Starbucks ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. Şirket yakın zamanda Seri B finansmanında 300 milyon dolar topladı ve bu yaz kendi uygulamasını başlatmayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ