Manhattan bölge avukatı, uyuşturucu sattığı iddia edilen ve Bitcoin (BTC) ile milyonlarca dolar aklayan bir grup kişiyi suçladı.

Bitcoin İle Milyonlarca Dolar Aklayan Grup Üyeleri Tutuklandı

Manhattan bölge avukatı, uyuşturucu sattığı iddia edilen ve Bitcoin (BTC) ile milyonlarca dolar aklayan bir grup kişiyi suçladı. Gelişme, 16 Nisan'da yayınlanan bir basın açıklamasında duyuruldu.

Manhattan Bölge Savcısı Cyrus R. Vance, Jr., Amerika Birleşik Devletleri gizli servisi, ABD posta muayene servisi (USPIS) ve ABD İç Güvenlik soruşturmaları (HSI), Chester Anderson'u ve suç ortaklarını Jarrette Codd ve Ronald Maccarty'yi suçladı. Sanıkların, “yüz binlerce” sahte uyuşturucu tabletini satan ve sevk eden Dark Web'deki mağazaları işlettiği iddia ediliyor.

Yetkililer, diğerlerinin yanı sıra 420.000 ila 620.000 alprazolam tablet, 500 bardak fentanil-bağlanmış eroin ve büyük miktarlarda metamfetamin, ketamin ve gama hidroksibutirik asidi (GHB) ele geçirdiler. Bu, New Jersey devlet tarihinde yetkililer tarafından en fazla uyuşturucu olduğu iddia edildi.

Tahliyenin belirttiği gibi, iddia edilen suçluların uyuşturucuları 43 eyaletteki alıcılara sattıklarını ve otomatik vezne makinelerinde (ATM'lerde) nakit çekerek 2.3 milyon dolarlık Bitcoin aldıkları bildirmiştir. Bireylerin 1 milyon dolardan fazla para çektiği bildirildi. Sanıklar, New York Eyaleti Yüksek Mahkemesinde Dördüncü ve Beşinci Derecelerde Komplo Kurmak ve Birinci Derecede Para Aklamakla suçlandılar.

Kısa süre önce, bir federal jüri, kredi kartı kimlik bilgilerini ve yasadışı olarak mayın şifrelemesini çalmak için iki kötü niyetli siber suçluyu kötü amaçlı yazılım yaydığı konusunda suçlu buldu. Ayrıca virüslü bilgisayarların, kötü amaçlı yazılımı daha fazla yaymak için kullanılan, çalınan adreslere gönderilen milyonlarca e-postayla birlikte kullanılan 100.000'den fazla AOL e-posta hesabına kaydedildiği bildirildi.

Bu ayın başlarında, ABD'de 1000'den fazla kişiye Bitcoin satan LocalBitcoins tüccarı Jacob Burrell'in, iki yıl federal hapishanede hizmet edeceğini bildirdi. Meksikalı bir vatandaş olan Burrell Campos, 2015 ve 2018 yılları arasında P2P platformunda Bitcoin satışlarından 820.000 dolardan fazla gelir elde etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ