Bitcoin ile mülk sahibi olmak

Bitcoin'in ne olduğunu artık hemen hemen herkes biliyor. Ayrıca nekadar değerlendiğinin de farkında olmayan kalmadı. Yakın bir zamanda bakkal Hüseyin amca bile satoshi usülü satış yapmaya başlarsa hiç şaşırmam diyebilirim. Konu ilginç mi ilginç, nedenmi? Düşünsenize yıl 2011, ADSL Türkiyeye geleli hemen hemen 4-5 yıl olmuş (yaygınlaşalı) herkes internetten Counter-Strike falan oynuyor. O sıralarda da zırt pırt biryerlerden Bitcoin de Bitcoin diye size bana hepimize saçma gelen belkide defalarca kızdığımız pop-uplar çıkıyor. Arkadaşım 2₺ abi alalım birkaçtane ne olur diyor. Ya napacan abi diyorum? (İyki böyle bişey yaşamadım ama yaşayan vardır illaki). Şimdi konudan daha fazla sapmadan anlatmak istediğim kısıma geleyim. Bitcoinle ev satışları var arkadaşlar evet! "EV". Hemde Miami Floride, Dubai, New York ve Californiada!!

Gayrimenkul de dahil olmak üzere bazı endüstriler, müşterilerin Bitcoin aracılığıyla mülk satın almalarına izin vererek bu yükselen eğilimi kullanıyor. En önemli kısımda sanırım bir yolunu bulup vergi ödememek olabilir. Neyse incelemeye başlayalım. (Keşke Bitcoin alsaydım.)

Miami, Florida

Miami'li bir adam geçtiğimiz günlerde Coral Gables'taki evini 6.000.000$ (yaklaşık 1.600 BTC) satarak haberlere çıktı. Satış fiyatının başlıklarda görüşmesi sektörün bu yönde patlamasına yetti. Dolayısıyla Bitcoin birkaç yıldır Miami gayrimenkul piyasasının bir parçası olmuş oldu. Yalnızca 2009'da piyasaya sürülmesine rağmen, teknolojiye meraklı emlakçılar, yatırımcılar ve alıcılar, yeni kripto paranın kazanç oranını hızla benimsediler.

Bölgedeki Emlakçılar, Güney Florida'nın - özellikle de Miami'nin - Bitcoin için ideal bir pazar olduğuna eminiz. Alternatif bir para birimi biçimini kullanmak, Asya, Kanada, Güney Amerika ve daha pek çok ülkedeki alıcılar ve yatırımcılar için fırsat sağlıyor.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Büyümekte olan Bitcoin trendinden faydalanabilecek tek ülke Amerika Birleşik Devletleri değil. Man Adası'nda bulunan bir geliştirici, geçtiğimiz günlerde 325.000.000$ değerinde ortak bir yerleşim-ticaret geliştirme planlarını açıkladı. 33 BTC'den başlayan stüdyo daireleri ve 54 BTC'den tek odalı daireler - veya yaklaşık 250.000$ , Bitcoin'i mülklerini satın almak için kullanabilecekler.

New York 

Big Apple'daki yatırımcılar ve gayrimenkul temsilcileri, Bitcoin'in geleceğin yolu olduğuna inanıyorlar. Magnum Real Estate ekibi, Manhattan'ın East Village şehrinde son zamanlarda dönüştürülmüş daireler için depozit ve alımlar için Bitcoin'i kabul ederek büyük bir risk altına giriyor. Özgürlük Toye olarak bilinen tesis, bu yüzyılda iş yapma biçimindeki büyük değişimi temsil ediyor.

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları, bu yıl portföylerini çeşitlendirmek istiyor ve New York, ideal bir başlangıç ​​alanı sunuyor. Risk almaktan korkmayan girişimci fikirli bir şehir olarak bilinen, Bitcoin için mevcut ev ve daireleri zaten görüyoruz. Ticari binalar içinde bu tarifeyi uygunlamak sadeece zaman meselesi.

Lake Tahoe, California

Lake Tahoe'nin gözde tatil beldesi de Bitcoin'i kabul ediyor. İsimsiz bir alıcı, yakınlarda 42 evlik sitede Bitcoin ile 1.4 dönümlük bir mülk satın aldı. Geliştirilmemiş mülk, 1.600.000€ (2,739 BTC) satıldı ve 2013'te gerçekleşen o tarihteki en büyük Bitcoin odaklı gayrimenkul işlemi haline geldi.

Raporlara göre, Bitcoin alımları aslen alıcı fikriydi. Tahoe Gölü emlak piyasasında Bitcoin ile ilgili daha fazla gelişme görülmekte, satış endüstrideki dijital para birimi, potansiyelini gösteriyor ve hem konut hem de ticari sektörlerde gelecek anlaşmalar için yol açıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ