İki kişi, Darknet aracılığıyla Bitcoin kullanarak uyuşturucu satmak ve kara para aklamaktan hapsedildi.

Bitcoin İle Yasadışı İşlemden İki Kişiye Hapis

İki kişi, Darknet aracılığıyla Bitcoin kullanarak uyuşturucu satmak ve kara para aklamaktan hapsedildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nden iki kişi, Darknette Bitcoin kullanarak kokain satma ve kara para aklama suçlarından beş buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adalet Bakanlığı'nın resmi açıklamasına göre, Timothy Howell ve Cavin Mower sırasıyla 66 ay ve 50 ay hapse mahkum edildi. Her iki mahkum da bir karanlık ağ satıcısından kilogram miktarlarında kokain satın almış ve daha sonra kendi dark ağ satıcısı hesapları aracılığıyla Colorado ve ülke genelinde kendi müşterilerine satmış durumdalar. Her iki hükümlü Temmuz 2018'de tekrar tutuklandı ve o zamandan beri tutuklu durumdaydılar.

Hükümlüler, ABD Posta Servisi aracılığıyla 50 kilogram kokain gönderdi.

Savcılar, Howell ve Mower’ın ABD Posta Servisi’nden yaklaşık 50 kilo kokain gönderdiği iddiasıyla suçlandılar. Her iki mahkum da bir ödeme şekli olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kullandı. Daha sonra, hediye kartı almalarına izin veren bir web sitesi kullanarak Bitcoin gelirlerini akladılar. Bu hediye kartları mal ve hizmet satın almak için kullanıldılar.

“Darknet Uyuşturucu Satıcılarını Gizleyemez.”

ABD Avukatı Jason Dunn, bu davanın, uyuşturucu tüccarlarının darnet de dahil olmak üzere yasadan saklanamadıklarını gösterdiğini söyledi. IRS Özel Ajanı Andy Tsui, narkotik kaçakçılığının ve karanlık ağ üzerinden kara para aklamanın suç örgütleri için gittikçe artan bir yöntem olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ