Bitcoin’in Ocak 2020’deki performansı, sektörde büyük bir değerlemeye neden oldu.

Bitcoin’in 200 MA’yı Aşması Yüzde 197’lik Yükselişe İşaret Ediyor

Bitcoin’in Ocak 2020’deki performansı, sektörde büyük bir değerlemeye neden oldu. Bununla birlikte, dijital varlıklar endüstrisinin herhangi bir yerinde fiyat hareketinde bir artış söz konusu olduğunda, güçlü bir dalgalanma söz konusudur.

Bunu söyledikten sonra, Fundstrat’ın Tom Lee fiyattaki son dalgalanmanın temel bir sinyal ile desteklendiğini iddia etti.

Yahoo Finance ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Lee, Bitcoin'in yüzde 30'luk artışının, yeni korona virüsün patlak vermesiyle ve ABD ve İran da dahil olmak üzere büyük uluslar arasında yükselen jeopolitik gerilimlerle örtüştüğü bir zamanda geldiğini iddia etti. Lee, söz konusu durumun ABD ve yurtdışında küresel hisse senedi piyasasının sarsılacağından Bitcoin'in kullanım örneklerini iyileştirdiğini iddia etti.

Gerçekte, yukarıda belirtilen ifade son üç aydır geçerlidir, Bitcoin’in S&P 500 ile olan korelasyonu yüzde 13’ten yüzde 10’a düştü. Böyle bir değişiklik, pazar oynaklığının dünyanın en büyük kripto varlığını önümüzdeki haftalarda daha yükseğe çıkarabileceğini düşündürecek. Lee konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“Geçmişte yeterli zaman, sermayenin açlığı gibi durumlarla önemli sermaye girişleri oldu. Şimdi sadece iyi projeler hayatta kalıyor, bu yüzden hala hayatta olanlara bakmakla çok ilgileniliyor, çünkü bu şeyler aslında gerçek ilerleme ve temel değerlere sahip, bu yüzden kriptoya bakmak için gerçekten iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. ”

Bununla birlikte, Tom Lee'nin gözlemlediği ana sinyal, Bitcoin’in fiyatının son zamanlarda grafiklerde 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasıdır. Lee'ye göre, tarihsel olarak, fiyat 200 günlük MA'nın üzerine çıktığında, Bitcoin altı aylık ortalamada % 197 kazanç elde etti.

 Ekteki tabloya göre, Lee’nin açıklaması Bitcoin, Nisan 2019'da 200 hareketli ortalamanın üzerine çıktığında yüzde 189'luk bir artış kaydettiği için geçmiş piyasa performansını yansıtmaktadır. Fiyat, bu kilit göstergenin üzerindeki son ihlali izleyen 84 gün içinde 4800 $ 'dan 13880 $' a taşındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ