YouTube'da son zamanlarda bir Soru-Cevap canlı akışı sırasında, kripto para danışmanı Tone Vays, araştırmacı Willy Woo ile yaklaşan Bitcoin yarılanması ve stok akış (STF) modelinin uzun vadede geçerli olup olmayacağı hakkında konuştu.

Bitcoin’in 2012 Rallisi Halvingden Daha Fazla Benimsenme Sağlıyor

YouTube'da son zamanlarda bir Soru-Cevap canlı akışı sırasında, kripto para danışmanı Tone Vays, araştırmacı Willy Woo ile yaklaşan Bitcoin yarılanması ve stok akış (STF) modelinin uzun vadede geçerli olup olmayacağı hakkında konuştu. Vays'a göre, “yarılanmaya bir ay kalana kadar fiyat hakkında herhangi bir şey öngörüde bulunmak için biraz erken.”

Vays yaptığı açıklamada “Gerçekten, Bitcoin fiyatının yarılanma beklentisiyle ne zaman zirveye çıkacağına bağlı. Yarılanma gerçekleşmeden önce bir tane daha kabarcık tepesini başlatmak üzereyiz” diyor.

Woo, 2012'de gerçekleşen yarılanma  etkinliği boyunca Bitcoin’in değerinde nasıl bir düşüş olmadığını hatırlatarak buraya geldi. “Aslında herhangi bir düşüş görmedik. Yanlara doğru devam etti ve yine devam ediyor. Ancak, 2016 yarılanmasının etkinlikten kısa bir süre sonra büyük bir satış gördüğünü de belirtti. “Gerçekten 50:50. Burada söylenecek çok şey var mı bilmiyorum.”

Vays ayrıca yarılanma gerçekleşmeden önce yutturmaca döngüsüne sahip olmak için hala yeterli zaman olduğunu ve bu sorunun Mart sonunda daha fazla cevap alacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca, 2012 yarılanması bittikten sonra Bitcoin’in fiyatındaki rallinin “yarılanmanın bitmeyle ilgisi olandan daha fazla kabul edilmeye ve ana akım olmaya başlayarak sadece Bitcoin'le ilgisi olduğunu” belirtti.

İkili ayrıca Stok-Akış modelini de tartıştı. Woo, STF modelinin nasıl bir tedarik modeli olduğuna dikkat çekti, ancak piyasa fiyatının hem talep hem de arz tarafından belirlendiğine vurgu yaparak stok akış modelinin şu anda çalıştığını çünkü talep tarafının oldukça istikrarlı olduğunu belirtiyor. Woo. “Sabit bir talebiniz ve modellenmiş bir tedarikiniz olduğunda, çalışan bu modeli elde edersiniz” diyor.

 Woo, Bitcoin'in STF modeline yakınlaşan fiyatından da bahsetti, bunun nedenini de “ilk günlerde Bitcoin'in fiyatının oynaklığının çok yüksek olması, 60d günlük dönem boyunca yaklaşık % 100 volatilite olmasıydı” şeklinde açıkladı. Woo'ya göre, Bitcoin gittikçe daha kararlı hale geldikçe, bu grafikler norm genelinde daha az varyant haline gelecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ