Mart ayı başlarında Bitcoin, şimdiye kadar gördüğü en kaba fiyat hareketinden bazılarına maruz kaldı ve lider kripto para birimi kendisini 8.000 dolardan 3.800 dolara düşürerek kapitülatör bir düşüşe yakalandı.

Bitcoin’in 3,800 $’dan Geri Dönüşü “En Dayanıklı Varlık” Olduğunu Kanıtladı

Mart ayı başlarında Bitcoin, şimdiye kadar gördüğü en kaba fiyat hareketinden bazılarına maruz kaldı ve lider kripto para birimi kendisini 8.000 dolardan 3.800 dolara düşürerek kapitülatör bir düşüşe yakalandı.

Bu erime, yatırımcılar korona virüsü pandemisinin ne kadar ciddi olduğunun farkında olarak büyümeye başladıkça, küresel hisse senedi piyasasında büyük bir selloff gördü.

Bununla birlikte, o zamandan bu yana, Bitcoin, fiyatının bu düşüklerden neredeyse iki katına çıkmasına izin veren istikrarlı bir yükseliş trendine yakalandı ve bu durum bir analistin "dünyanın en dayanıklı varlığı" demesine yol açtı.

Yatırım dünyası, petrol piyasasında görülen son selloff ile büyülendi ve emtia Mayıs vadeli işlemlerinin sona erme tarihi, fiyatlarının on yıllardır ilk kez negatif bölgeye düşmesine neden oldu.

Bu daha sonra spot petrolün fiyatını benzer şekilde daraltmaya ve gelir perspektifinden petrole bağımlı şirketleri ve ülkeleri ciddi şekilde etkileyen şok dalgaları yarattı.

Bazı spot petrol borsa yatırım fonları, yatırımcıların panik satışını durdurmak için ticaretlerinin durduğunu gördü.

Olumsuz geçeeyen ancak Mart ayı başlarında görülen gibi kapitülatör düşüşleri görebilen Bitcoin, emtia gibi yüksek derecede düzenlenmiş piyasalarla aynı düzenleme özelliklerine sahip değil, yani piyasanın kendini düzenlemesi gerekiyor.

Bu, son derece saygın bir kripto para birimi analisti olan Luke Martin'i, Bitcoin'in son zamanlardaki düşük seviyelerinden sonraki iyileşmesinin onu son derece esnek hale getirdiğini açıklamasına yol açtı.

“Bir adım geri dönün, BTC'nin Mart ayında% 50'lik düşüşten neredeyse tamamen nasıl kurtulduğunu düşünün. • Limit yok veya ticaret durdu. • Üreticilerin arzı kesmesi / değiştirmesi için acil durum toplantıları yok • Satın almaya başlamak için hiçbir hükümet taahhüdü vermedi. Dünyadaki en dayanıklı varlık.”

Analistler, Twitter'da bir traderın Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyelerini ayarlamadan önce 5.000 doların altına düşeceğine inanmadığını belirttiğinden, bu devam eden toparlanmanın yakında da sona ereceğini düşünmüyorlar.

“Spekülatif ama BTC'yi ATH'den önce 5000'lerin ortasından çok daha ucuza aldığımızı sanmıyorum. Düşüşler imo almak içindir ”diye açıkladı.

 Son beş hafta boyunca gösterilen temel güç, kesinlikle Bitcoin için açıkça bir yükseliş işaretidir ve bu teknik güçle birleştiğinde, önümüzdeki aylarda büyük kazanımların olacağı anlamına gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ