Bitcoin Perşembe günü yürüdü ve sonunda 9.500 dolarlık direnç seviyesini geçti. Blockchain analitik firması Skew'e göre Bitcoin neredeyse % 30 arttı. Son 7 yılda kripto piyasalarında ilk çeyrekte böyle bir performans görülmedi.

Bitcoin’in Bir Boğa Piyasasında Olmasının 3 Nedeni

Bitcoin Perşembe günü yürüdü ve sonunda 9.500 dolarlık direnç seviyesini geçti. Blockchain analitik firması Skew'e göre Bitcoin neredeyse % 30 arttı. Son 7 yılda kripto piyasalarında ilk çeyrekte böyle bir performans görülmedi.

Bununla birlikte, uzun vadeli ayı piyasası birçok yatırımcıyı mahzun bıraktı, birçoğu yakın zamanda fiyatları indirmeye alışıktı, ancak uzun vadede ödüllendirilecekleri umuduyla hareket ettiler. Kripto pazarı bir kez daha yeşil yanıp söndükçe, bu tür yatırımcılar rallinin sadece ölü bir kedi zıplaması olduğunu ve ayıların yakında sahalara geri döneceklerini varsayarlar.

Ancak, bu üç temel faktör boğaların günü kazandığını kanıtlıyor.

1. Bitcoin 200 Günlük Önemli MA'nın Üstüne Taşındı

Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamayı doğumundan bu yana sadece üç kez geçti: Mart 2012'de, Ekim 2015'te ve Nisan 2019'da. Özellikle, bu üç durumun hepsini, en iyi kripto para birimini yeni yüksek seviyelere götüren ralliler izledi.

Fundstrat'tan Thomas Lee geçtiğimiz günlerde bitcoin'in 27 Ocak'ta 200 günlük MA'yı geçtiğini gözlemledi. Lee'ye göre, Bitcoin bu bariyerin üzerine çıktığında % 80 artar ve aslında BTC’nin bir boğa piyasasına yeniden girdiği anlamına gelir.

2. Bitcoin Hash Gücü Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Artan fiyatlar arasında, bitcoin ağı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini yazdırdı. The Moon adındaki bir Twitter hesabı, bitcoin'in hash gücünün saniyede 123 quintillion hash'den daha yüksek olduğunu belirtti. Ona göre, bu amiral gemisi kripto varlığının “yarılanmaya giden yolda büyük bir boğa koşusu için çığlık attığının” bir göstergesi.

Bitcoin madenci ödülünün yarıya indirilmesine 100 günden daha kısa bir süre kaldığı ve 9 Mayıs'ta gerçekleşmesi bekleniyor. Bu olaydan sonra, Bitcoin'in blok ödülleri 12.5 BTC'den 6.25 BTC'ye düşürülecek. Buna göre, bu durum varlığın daha az ve değerli olmasına yol açacaktır.

3. Aktif Bitcoin Adreslerinin Sayısında Dik Bir Artış

İzleme kaynağı Glassnode, aktif bitcoin adreslerini kontrol eden sayıdaki varlıkların bir analizini derledi. Glassnode'e göre, bu sürekli bitcoin benimsemesinin bir işaretidir.

Tarihsel olarak, bitcoin adreslerindeki artış her zaman büyük bir ralliden önce geldi. Bu durumda, bitcoin adresleri Ekim 2017'de tarihi Aralık boğa piyasasından önce bir artış gördü. Ayrıca, geçen yıl Haziran ayında Bitcoin'in 13.796 dolara yükselmesi, etkin adres sayısındaki artışla eş zamanlıydı.

Tarih tekerrür ederse, bitcoin süper yüklü bir ralli yaşamaya doğru yol alabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ