19 Ocak'ta Bitcoin'in değeri yaklaşık % 5 düştü ve 8.650 dolara geriledi.

Bitcoin’in Blockchain Etkinliği Hızlı Yükseldi

Bu yıl kral kripto para biriminin fiyatı 9.000 dolar seviyesini geçtikten sonra düşse de, blok zinciri ağ etkinliği ve kullanımı açısından hala güçlü.

Bildirildiğine göre, Bitcoin'in blok zinciri faaliyeti bu hafta da yükselişini sürdürdü; ilginç bir şekilde, son iki ay içinde görülmeyen seviyelere geldi. Arcane Research’ün en son haftalık raporuna göre, Bitcoin’in blockchain etkinliği Kasım seviyelerine geri döndü.

Bitcoin’in blockchain'i, 2020'de transferlerin değerinin 7 günlük ortalamasını etkili bir şekilde 6 milyar dolara iten bir gelişme olan % 90'lık bir artış gösterdi.

Ayrıca, madenci ücretleri de yükseliş trendi gösterdi. Arcane Research konuyu şöyle dillendirdi:

“Madenci Ücretleri 2020'de şu ana kadar % 89 artışla aynı artışı görüyor. Piyasadaki fiyat hareketinden blockchain faaliyeti hakkında bir geri bildirim döngüsü olmasına rağmen, blockchain etkinliğinin geri döndüğünü görmek sağlıklı bir işaret olarak iyi."

2019, kral kriptonun zincir aktivitesinin fiyat açısından çalkantılı bir yıl geçirmesine rağmen yeni zirvelere tırmandığını gördü. Bununla birlikte, bu yıl da diğer bazı metriklerle pozitif çizgisini sürdürdü.

Daha önce, Bitcoin blok zincirindeki aktivitenin, Aralık 2019'da bir çöküş sürdürdükten sonra Ocak ayının ilk haftasında geri döndüğü bildirildi. Arcane Research, önceki raporunda şöyle demişti:

“Bitcoin blok zincirlerindeki aktivite yıl boyunca uzun zamandır beklenen bir sıçrama ile başlıyor.”

Ayrıca, Bitcoin'in hash gücü son zamanlarda bir ATH'ye çarptı ve koinin bu yıl Mayıs ayında planlanan üçüncü yarılanmasından önce saniyede 126,13 exahash kaydedildi. Bu arada, düşüşteki zorluğu hız kazandı ve 15T seviyesine yaklaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ