Küresel ekonomik tahminler, Corona Virüsü nedeniyle bekleyen bir durgunluk önerdiğinden, Bitcoin toparlanamadı.

Bitcoin’in (BTC) Nihai Testi, Corona Virüsü Kaynaklı Bir Durgunluk Olacak

Küresel ekonomik tahminler, Corona Virüsü nedeniyle bekleyen bir durgunluk önerdiğinden, Bitcoin toparlanamadı.

Dow ve S&P 500, Coronavirüs'ün küresel ekonomik etkisinden korkmaya devam ederken Bitcoin toparlanamadı.

Bitcoin hiçbir zaman tam gelişmiş bir durgunluk ile test edilmedi. 2008 mali krizinden sonra başlatıldı.

BTC’nin en büyük testi, Coronavirus tarafından getirilen öngörülen durgunluk olacak.

Coronavirus salgını haberi ilk kez 2019 yılının Aralık ayının sonlarında medya kuruluşlarına ulaştı ve Çin'de Wuhan ile sınırlı olduğuna inanılıyordu. Bununla birlikte, bulaşıcı doğası ve modern seyahat lojistiği nedeniyle, Virüs 104 ülke ve bölgede doğrulanmış durumda. Bunu yazarken onaylanmış toplam 109.000 vaka var. Küresel ekonomik güç merkezlerinin çoğunluğu hastalığın hızla yayılmasından kurtulmuş değil. Virüsün ilk tespit edildiği ABD, Japonya, İngiltere, Singapur, Güney Kore, Fransa, Almanya ve Çin'de vakalar teyit edildi.

Corona Virüsü Kaynaklı Bir Durgunluk Görünüyor

Hastalığın hızla yayılması, imalat ve tedarik zinciri faaliyetlerini kesintiye uğratarak, sağlık hizmetlerini genişleterek ve yatırımcılar ve tüketiciler arasında genel bir panik yaratarak, yukarıda belirtilen ülkelerin ekonomileri üzerinde olumsuz bir etki yaratmıştır. Bloomberg'in yakın tarihli bir raporunda, ABD tarihindeki en uzun süredir devam eden boğa piyasasının COVID-19 sayesinde sona erebileceği öne sürüldü. Rapor, Şubat 2020'nin Haziran 2009'da başlayan 128 aylık ekonomik genişlemenin zirvesi olabileceğini açıklıyor.

İlk Bitcoin (BTC) Bir Durgunluk ile Test Edilecek

Bitcoin ağının ilk bloğu Ocak 2009'da çıkarıldı; Lehman Brothers ve Federal Hükümetin çöküşünden sadece üç ay sonra Fannie Mae ve Freddie Mac'i devraldı. Bu, BTC'nin 2007 ve 2008 yılları arasında tanıklık edilen gibi tam bir finansal belirsizlik dönemi ile hiçbir zaman test edilmediği anlamına gelir.

 Dow ve S&P 500, teyit edilen her Corona Virüsü vakası ile sürekli düşerken, önümüzdeki birkaç hafta ve aylar BTC'nin nihai testi olacaktır. Birçok kripto tüccarı ve yatırımcı, Bitcoin'in bu yılın başlarında İran / ABD gerilimleri sırasında tanık olduğu gibi bir değer deposu olarak değerini kanıtlayacağına inanıyor. Analizleri, iki aydan kısa süren bekleyen Bitcoin yarılanma olayıyla daha da güçlendirildi. Bununla birlikte, BTC bir risk varlığı gibi performans göstermeye devam etmiştir. Ufukta bir durgunluk beklentileri ile düşmeye devam ediyor. Bitcoin analisti @MagicPoopCannon ikinci görüşte ve mevcut borsa atmosferi devam ederse BTC'nin iyi performans göstermeyeceği sonucuna varıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ