Aralık ayında, analistler, Bitcoin'in 5.000 $ 'a düşebileceğini ve belki de daha düşük değerlere geleceğini neredeyse kesin olarak biliyordu.

Aralık ayında, analistler, Bitcoin'in 5.000 $ 'a düşebileceğini ve belki de daha düşük değerlere geleceğini neredeyse kesin olarak biliyordu; Haziran 2019'a kadar 14.000 dolara yükseldikten sonra, kripto para birimi arka arkaya düşük ve düşük yükseklerle işaretlenen dik bir düşüş trendine girmişti.

Ancak bu, yılın başında değişti. Birkaç hafta boyunca 7.000 $ 'lık düşük seviyelerde durduktan sonra, BTC'nin fiyatı Ocak ayına kadar yükseldi ve yüzde 32'lik bir performans yayınlayarak Tesladan sonra en değerli artış gösteren varlık haline geldi.

Analistler, Bitcoin'in Ocak ayında, varlığın yedi yılda en iyi Ocak ayını işaret eden performansının, boğa piyasasına tam teşekküllü bir geri dönüşün öncüsü olduğunu söylüyor.

Bitcoin'in Ocak Ayı Performansı, Daha Büyük Şeylerin Öncüsü

Cuma gecesi, Bitcoin için aylık fiyat mumu kapandı ve 31 Ocak'tan 1 Şubat'a döndü.

Trader CryptoBirb, Cuma günkü mum kapandıktan sonra aşağıdaki grafiği yayınladı. Bu, önde gelen kripto para biriminin performansının Ocak ayında olduğunu, daha da büyük bir hareketin öncüsü olduğunu gösteriyor.

Analiste göre, Bitcoin Ocak ayında "güçlü saran" bir mum oluşturdu ve 6.000 $'lık yüksek talep bölgesine sıçradı. Bu, BTC için “yüksek zaman dilimi talebi” olduğu anlamına geliyor. Mumun 9,100 dolarlık fiyat noktasının üç aylık direncinin üzerine çıkmasıyla, kripto para piyasası için daha da yükselen bir ters dönüşün muhtemel olduğunu ekledi.

2018'in ortalarında 3.200 dolar fiyatını yüzde 1 ila 2'lik bir hata marjına indiren tüccar Smart Contracter, CryptoBirb’ın düşüncelerini yineledi. Ocak ayının mumunun "canavar boğa saran" olduğunu ekleyerek, "burada makro düşüşüne kapılıyorsunuz" dedi.

Diğer bir deyişle, Ocak’ın yüzde 32 performansına göre, Bitcoin’i yüzde 50 daha düşük hale getiren altı aylık düşüş trendine kesin bir şekilde damgasını vurdu.

Fiyat Değerlemesinin Yakın Olduğunu Öne Süren Bir Dizi Faktör

Endüstrinin en önemli yorumcularından bazılarının teknik ve temel analizleri, Bitcoin fiyatında daha fazla yükseliş eğiliminin yakında olacağını doğrulamaktadır.

Kripto para içeriği yaratıcısı The Moon'a göre, Bitcoin'in hash gücü, saniyede 123'ün üzerinde exahash ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu, BTC'nin “yarılanmaya giden yolda büyük bir boğa koşusu için çığlık attığının” açık bir işaretidir, Bitcoin'in blok ödül azaltma olayına girip çıkacağı ve % 50 azalmaya neden olacağı düşüncesine atıfta bulunuyor.

Ayrıca, New York merkezli bir pazar araştırma şirketi olan Fundstrat Global Advisors, geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in en yüksek artışının 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına izin verdiğini belirtti. Firma kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatı yaklaşık 200 günlük hareketli ortalama olduğunda, kripto para birimi için altı aylık ileri kazanç oranının “% 80'e yükseldiğini” yazdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ