Kripto para piyasası yine kanı görünce şok oldu. Kripto para birimi alanı için en kötü günlerden birinde, Bitcoin % 22 oranında düştü, şu anda 6,100 $ seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin’in Çöküşü ABD Menkul Kıymetler Piyasası İçin Sırada Neler Olacağının Göstergesi Olabilir

Kripto para piyasası yine kanı görünce şok oldu. Kripto para birimi alanı için en kötü günlerden birinde, Bitcoin % 22 oranında düştü, şu anda 6,100 $ seviyesinden işlem görüyor.

ABD borsası kısa süre içinde açıldı ve vadeli işlemler % 5'lik bir kayıp daha öngörüyor. Her şey daha iyi olmadan önce çok daha kötüye gidecek.

Tüm kripto para piyasası koyu kırmızı renkte - ve ABD borsasını açmak için zil çaldığında ne olacağının bir işareti olabilir.

Coronavirus Korkusu Piyasaları Etkiledi

Koronavirüs odaklı talebin azalması ve günlük hayatı ciddi şekilde etkilemesi nedeniyle piyasalar panik içinde. Birçoğu, bunun dünyayı büyük bir durgunluğa yönlendiren katalizör olabileceğinden korkuyor.

Bugünün resmi nispeten kasvetli. Dow için ABD vadeli işlemleri şu anda% –5.22 seviyesinde. Dünya piyasaları genel kurulda kayıp bildiriyor: Almanya’nın DAX’ı bugün % -6.27 ve İngiltere’nin FTSE 100’ü ise % -5.65 değer kaybı bildirdi.

Bitcoin açık bir şekilde kayıp pazarında lider konumda. Ancak, dünyanın geri kalanı geride kalmış olabilir.

Bugün 'Kara Pazartesi' olarak adlandırılan Pazartesi günü, 1929 benzeri bir kazadan korkuyor. Salı günü hafif bir toparlanma olmasına rağmen, bu korkular bir kez daha gerçek. Acil durum, Federal Rezerv'in Salı günü Bitcoin'in tüm piyasa değerinden bir miktar daha fazla olan milyarlarca dolarlık finansal piyasalara pompa sağlamasına neden oldu.

Bitcoin, Sırada Ne Olacağının Göstergesi mi?

Bitcoin borsa ile yakından ilişkili değil, ancak bazı ilişkiler var. Bu, bazılarının bugünkü aşırı düşüşün, yakında genel finansal piyasada da aynı şeyi görebileceğimizin bir göstergesi olup olmadığını tahmin etmesine neden oldu.

Yazım sırasında, Bitcoin neredeyse 6.000 $ fiyat noktasını tutuyor. Bu şiddetli düşüş olağanüstü bir şey değildir. Ancak, şu anda piyasada mevcut olan gerçek korkuları temsil ediyor. Belki de bir aşırı tepki - ama finansal dünyanın geri kalanı için bir uyarıdır.

 Önümüzdeki aylar için küresel talebin bastırılması beklenirken, bu pazar sürecini sona erdirmenin kolay bir yolu yok gibi görünüyor. Beklemek ve ne olacağını görmek zorundayız. Genel olarak bakıldığında durum iyi görünmüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ