Bitcoin'in uzun zamandır beklenen yarılanması 100 gün içinde gerçekleşecek. O andan itibaren varlık iki kat daha az olacak.

Bitcoin’in Daha Kıt Olacağı Yarılanmaya Sadece 100 Gün Kaldı

Bitcoin'in uzun zamandır beklenen yarılanması 100 gün içinde gerçekleşecek. O andan itibaren varlık iki kat daha az olacak.

En çok beklenen kripto para birimi olayı neredeyse üzerimizde: Bitcoin yarılanması gerçekleşiyor. 12 Mayıs 2020'de gerçekleşeceği tahmin edilen, madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinden sadece 100 gün uzaktayız. Bu, Bitcoin'in çok daha az ve muhtemelen daha değerli hale gelmek üzere olduğu anlamına geliyor.

Analistler, yarılanma olayından önce veya sonra önemli bir fiyat artışı bekleyip bekleyemeyeceğimiz konusunda bölünmüş durumdalar. Messari tarafından yapılan bir araştırma, Bitcoin’in tartışmalı olarak zaten fiyatlandırılabileceğini ve gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmede yaygın olarak belirtilen stok / akış oranıyla ilgili olarak konunun ele alındığını keşfetti.

Bu durumun böyle olup olmadığı konusunda tartışmalar devam etmekte olup, birçoğu olumlu hareketin sadece yarılanmadan sonra gerçekleşeceği fikrine karar vermekte. Hatta bazıları, Bitcoin'in tarihsel eğilimlere dayanarak 400.000 dolara kadar ulaşabileceğini iddia etti. Bununla birlikte, geçmiş performans gelecekteki performansa eşit değildir, bu yüzden basit karşılaştırmalar yapmaya dikkat etmeliyiz.

Ancak bu, geçmiş yarılanmaların bize ne bekleyebileceğimiz konusunda bir fikir veremeyeceği anlamına gelmez. Örneğin, Bitcoin daha önce 2012 ve 2016'daki son iki yarılanmadan 200 gün önce dibe vurmuştu. Bu, Bitcoin'in en son dibini 2019 Güzünde bir süre bulduğunu ve şu anda yarılanmaya kadar yavaş bir yükseliş eğiliminde olduğumuzu gösteriyor. Yine, Bitcoin'in dört yıl önce yaptığı aynı döngüyü tekrarlayacağını garanti etmenin bir yolu yok.

 Toplamda, Bitcoin'in yarılanması üzerine birçok teori var, ancak kesin olan şey, önümüzdeki yıl ciddi bir dalgalanma göreceğimizdir. 2018'in düşüş eğilimi şimdi geride kaldı gibi görünüyor, ancak Bitcoin'in 2020'de yeni bir momentum yakalayıp yakalayamayacağı görülüyor. En önemli olduğu kanıtlanabilecek şey, muhtemelen yarılanma olayının kendisi değil, sonrası.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ