Bir Japon lojistik şirketi, gelecek yıl geliştirilecek yeni bir ulaşım sistemine bir blockchain ağı eklemeyi planlıyor.

Bitcoin’in Dayandığı Temel Blockchain Kullanım Alanını Artırıyor: Nippon Express Blockchain Taşımacılık Ağını Geliştiriyor

Bir Japon lojistik şirketi, gelecek yıl geliştirilecek yeni bir ulaşım sistemine bir blockchain ağı eklemeyi planlıyor.

Nikkei gazetesindeki bir makaleye göre, Nippon Express, farmasötikler için blok zincir tabanlı bir ulaşım ağına 100 milyar yen'e (yaklaşık bir milyar USD) yatırım yapmayı planlıyor. Tokyo merkezli şirket, 2021'den başlayarak, depolar ve kalite kontrol ekipleri için durum güncellemeleri yoluyla ürünlerin gerçek zamanlı olarak izlenmesini gerektiren kendi ilaç hattını geliştirmeyi planlıyor.

Accenture ve Intel İle Ortaklık

Nippon Express, blockchain ile uyumlu bu ilaç ağını geliştirmek için yurtiçinde ve yurtdışında başkalarıyla birlikte çalışacaktır. Accenture, kamyonlardaki ve depolardaki ürünlerin sıcaklığını kontrol etmek için bir sensör sistemi oluşturacak. Buna ek olarak, Intel Japonya’ya yönelik her bir gönderinin yerini izlemek için radyo frekansı tanımlama (RFID) etiketleri sağlayacak

Nippon Express'te Blockchain Nasıl Kullanılacak?

Bu sensörler ve RFID etiketleri bir araya getirildiğinde, üreticilerin, toptancıların ve tıbbi kurumların farmasötik geliştirme sürecini gerçek zamanlı olarak blockchain kullanarak izlemelerine izin verecek.

Hammadde ve ürünlerin ithalatından tıbbi kurumlarda teslimata kadar, Intel ve Accenture'ın katkıları Nippon Express fabrikaları, depoları ve kamyonlarına kurulacak. Her aşamadaki veriler, her gönderinin durumunu, konumunu ve durumunu sağlayan blok zincirine yüklenecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ