Haziran ayında, Bitcoin 10.000 doların üzerinde yükseldiğinde, hemen hemen her tüccar ve yatırımcı kripto para biriminin daha da artacağını bekledi.

Bitcoin’in Düşüşünü Bilen Analist Şimdi Yeni Bir Yükseliş Dalgası Bekliyor

Bununla birlikte, bir analist durmadan rasyonalitenin kripto pazarlarına dönmesi çağrısında bulundu ve 10.000 doların üzerindeki bu artışın BTC’nin uzun vadeli büyüme eğrisinin açık bir şekilde fazla olduğunu iddia etti. Bitcoin'in 6.700 dolara dönmeye hazır olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Analist, “Dave the Wave”’in bu yaklaşımı geçen ayın sonlarında doğrulandı, BTC 8.000 dolardan 6.700 dolara düştü ve beş aydan önce yaptığı bir çağrıyı doğruladı.

Her ne kadar bu pazarda düşüş eğilimi olsa da Dave, Bitcoin’in yükseliş trendinin devam etmesinin zamanı geldiğine inanmaya başlıyor ve bu iyimser görüşü desteklemek için teknik faktörlere dikkat çekiyor.

Ünlü Analist, Bitcoin Fiyatının Çok Yakında Geri Döneceğini Söyledi

Dave kısa bir süre önce, geleneksel pazarlarda dünya ekonomisindeki farklı “para” biçimlerinin ölçüsü olan kripto para piyasasının fiili “M1, M2 ve M3” okumaları için fiyat hedefinin son zamanlarda geri çekilme hedeflerine ulaştığını kaydetti: Bitcoin'in piyasa değeri olan M1 % 50'lik bir geri çekilme gördü; M2, toplam piyasa değeri, % 61 oranında bir geri çekilme; ve altcoin piyasa değeri olan M3, % 78'lik bir geri çekilme yaşadı.

Bu geri çekilme değerleri, teknik analistlerin gözünde dikkate değer hale getiren Fibonacci Geri Çekilme değerleridir. Dave'e göre, bu fiyatların bu geri çekmelere ulaşmış olması, kripto paraların yakında toparlanabileceğini ima ediyor.

Bunu, önde gelen analistin, BTC pazarında bir sonraki büyüme turunu başlatacak olan Bitcoin'in bir haftalık Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinin yukarı çıkmasını beklediğini belirten bir yazı ile takip etti.

Bu, Bitcoin'in 6.000 $'lara düşeceğini ve bu analizi destekleyecek faktörlerin aşağıdaki birleşimine bakacağını iddia ettikten kısa bir süre sonra geldi.

Şu anda Bitcoin 6.000 $ 'lık düşük seviyelerde bulunan üç yıllık hareketli ortalama, BTC'nin tarihsel olarak erken boğa piyasalarında destek bulduğu yerdir.

Haftalık Gauss kanal göstergesi yükseliş gösteriyor ve kanalın orta noktası 6.600 $ şeklinde.

Kripto para birimi, 3.200 $ ila 13.800 $ aralığındaki 0.5 Fibonacci Retracement seviyesini düşürerek dip fiyat hareketini ima etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ