Biitcoin, 2020 düşük fiyatı olan 3.850 $ 'dan % 60'ın üzerinde yükselerek 6.000 $' ın üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in Düşüşünü Doğru Olarak Tahmin Eden Analist Bu Seviyelere İşaret Etti

Bitcoin, 2020 düşük fiyatı olan 3.850 $ 'dan % 60'ın üzerinde yükselerek 6.000 $' ın üzerinde işlem görüyor. Kral kripto para iyileşme belirtileri gösterirken, bir kripto tüccarı ve Elliott Wave teknik analisti Bitcoin'in henüz düşüşten çıkmadığına inanıyor.

Benjamin Blunts, Twitter'daki 52.300 takipçisine, BTC'nin 2018'in 3.200 dolarlık altını tekrar ziyaret edeceğini söyledi.

“[Ben] bir süredir BTC doları güncellemesi yapmadım, ancak yapısal olarak bu artış düzeltici görünüyor, bence bu bir ABC ve burada daha düşük bir şekilde devam ediyoruz.”

Tüccar, Bitcoin'in fiyat hareketini Elliott Wave Teorisi'ni kullanarak analiz ediyor. Gelişmiş analiz tekniği, piyasa katılımcılarının tekrarlayan davranışlarını sergileyen tekrarlayan dalga modellerinin belirlenmesine dayanmaktadır. Elliot Wave ilkelerine dayanarak, ayı piyasasında düzeltici bir ABC geçici bir rallidir. Kalıp tamamlandığında, varlık büyük olasılıkla düşüş trendini sürdürecektir.

Benjamin Blunts, Elliott Wave analizindeki uzmanlığını 2018'de 15 Aralık'ta gerçekleşen Bitcoin tabanını doğru bir şekilde tahmin etmek için kullandı. Tüccar, Haziran 2018'e kadar 3.200 $ BTC öngörüsünü teklif etti.

Ancak herkes düşüş hissini paylaşmıyor. AvaTrade'de baş pazar analisti Naeem Aslam, Bitcoin'in boğa gücü topladığını söyledi.

“Bitcoin söz konusu olduğunda, kripto kralı yanıyor ve iyi bir ralli gördük.

 Fiyatın 6.000 doları aştığı göz önüne alındığında - önemli bir direnç seviyesi - artış ivmesinin hızlanması muhtemeldir ve eğer fiyat günlük olarak 200 günlük hareketli ortalamayı geçerse, bu bir devasa satın alma sinyali.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ