Dünya savaşlarından küresel bir salgına kadar, kripto para birimi alanındaki meraklılar Bitcoin'in her şeyden etkilendiği görüşündeler. Çoğu kasvetli iyimserlik içinde kurulurken, bazıları somut beklentiler üzerine kuruludur.

Bitcoin’in Fiyat Eylemi Bakkt’ın Yatırımcılarına "İlham Veriyor"

Dünya savaşlarından küresel bir salgına kadar, kripto para birimi alanındaki meraklılar Bitcoin'in her şeyden etkilendiği görüşündeler. Çoğu kasvetli iyimserlik içinde kurulurken, bazıları somut beklentiler üzerine kuruludur.

ICE, Bitcoin'in düştüğü 2018'in sonlarında kripto para birimi alanına girme niyetini açıkladığında, pazar bunu tünelin sonunda ışık olarak gördü. Kurumsal yatırımcıların sadece Bitcoin Vadeli İşlemleri ile ticaret yapmalarına izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda 2017'de bir yıl önce Bitcoin Vadeli İşlemleri'ni başlatan Chicago Ticaret Borsası [CME] ile aynı mercekte görülecek depolama ve fiziksel dağıtım hizmetleri de sunacak bir platform olacaktı.

9 aylık bir gecikmeden sonra Bakkt, Eylül 2019'da çok fazla tantana başladı, ancak ilgi görmedi. Kurumlar, piyasaya sunulduğundan bu yana günlük ortalama 12 milyon dolar işlem yaparak, fiziksel olarak teslim edilen sözleşmeler için tek günlük en yüksek hacmi 18 Aralık'ta 43 milyon dolar ve 10 Şubat'ta 14 milyon dolar olan nakit sözleşmeli sözleşmelerle bunu görmezden geldi.

Ancak Bakkt'ın geri dönüşü olduğu anlaşılıyor. Bir Bitcoin analiz şirketi olan Ecoinometrics, Bitcoin'in son fiyat hareketinin Bakkt’ın tüccarlarına “ilham verdiğini” söyledi.

Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemler OI'si, Şubat 2020 yılının ortalarında, Bitcoin'in takvim yılında ikinci kez 10.000 $ 'ı kırdığı son kez 13 milyon $' dan yüksekti.

Aslında geçen hafta Ecoinmetrics bir raporda “Bakkt, türevler ve fiziksel Bitcoin piyasaları arasında bir arayüz olarak rol oynuyor” dedi. Raporda, kurumsal yatırımcıların gözetim altındaki Bitcoin'e ısınmasının zaman alacağını da sözlerine ekledi.

Etrafta durmaktan bahsetmişken, platformdaki daha uzun süreli Bitcoin sözleşmeleri de etkinlik gördü. Haziran ayı sonunda sona erecek olan sözleşmelerde% 77'lik bir artış görülmüş, Temmuz ve Ağustos aylarında sona erenlerde ise sırasıyla% 96 ve% 1,550 oranında artış gerçekleşmiştir. Sözleşmeler de Eylül 2020'nin sona ermesiyle sona ermiştir, ancak bu yılın Ekim veya Kasım ayları için yoktur.

 İlk ticaret hala normal olmakla birlikte yükselirken, kilit faktör Açık pozisyon artışı ve ticareti yapılan sözleşmelerin uzun ömürlü olmasıdır. Kurumsal yatırımcılar gerçekten de fiziksel olarak sunulan Bitcoin Vadeli İşlemleri'ne ısınıyor gibi görünüyor, ancak soru ne kadar sürecekleri sorusu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ