Bitcoin'in Cumartesi günü fiyatı 5.000 $'ın üzerindeydi - ancak kayıplar hala çok yüksek.

Bitcoin’in Fiyatı Piyasadaki Düşüşün Ardından Sabitlendi

Bitcoin'in Cumartesi günü fiyatı 5.000 $'ın üzerindeydi - ancak kayıplar hala çok yüksek.

Bitcoin'in fiyatı Cumartesi günü düzeldi ve koronavirüs pandemisi sırasında bir hafta süren felaket kayıplarının ardından 5,400 dolarlık huzursuz bir platoya ulaştı.

Küresel piyasalar bu hafta tarihi düşüşlere ulaştı - Perşembe günü Dow Jones endeksi % 10 düştü, 1987'den bu yana tek bir günde en fazla düşüşü yaşadı. Asya ve Avrupa pazarları da benzer kaderlerle karşılaştı. Çökmeler kripto ekonomisini sert bir şekilde vurdu ve Bitcoin’in fiyatını birkaç gün içinde yarı yarıya düşürdü.

Borsalar Cuma günü toparlandı, ancak kayıplarının bir kısmını – hepsini olmasa da - telafi etti. Bitcoin'in fiyatı da öyle. Dün fiyatı 5.400 dolar civarında seyretti ve bugün… çok fazla sapmadı; dünya tüccarları hak ettiği bir haftasonu tatili yaparken hoş bir soluklanma aldı.

CoinMarketCap metrik sitesindeki verilere göre diğer kripto piyasaları da eskisinden daha sakin görünüyor. Ethereum, haftalık en düşük 95 $ 'dan 127 $' a yükseldi. Bir Bitcoin forku olan Bitcoin Cash, bir yıl boyunca en kötü fiyatı olan 139 dolardan 172 dolara ulaştı.

Analistler, küresel piyasalardaki yükselişin ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüsün ulusal bir acil durum oluşturduğuna dair açıklamasını takip ettiğini düşünüyor. Böyle bir açıklama, Trump yönetiminin salgını gidermek için 50 milyar dolara ulaşmasını kolaylaştırır - Trump'ın bu sorunu ele aldığını gösteren açık bir işaret.

Bu… Bitcoin için iyi mi?

Koronavirüs küresel pazarlarda tarihi bir düşüşe neden olsa da - kripto pazarları da dahil - uzmanlar hala Bitcoin'i satmak yerine satın almak için doğru zaman olduğunu savunuyorlar.

Bu haftanın başlarında internet girişimcisi Kim Dotcom, Bitcoin'in fiyat çöküşünün Bitcoin'lerini satan kurumsal yatırımcılardan kaynaklandığını tweetledi. İyi bir şey, dedi, çünkü pazarı spekülatörlere daha az bağımlı kılacaktı.

Eski NSA muhbiri Edward Snowden bile Bitcoin için yükselişe geçti.

 Yine de, herkes Bitcoin'in normal pazarlardan daha iyi bir bahis olduğuna ikna olmamış durumda..

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ