ABD-İran gerilimleri ve Coronavirus salgını sırasında Bitcoin fiyatının nasıl arttığı hakkında birkaç makale yazılmıştır, ancak koinin son zamanlarda farklı bir kalıp izlediği görülmekte.

ABD-İran gerilimleri ve Coronavirus salgını sırasında Bitcoin fiyatının nasıl arttığı hakkında birkaç makale yazılmıştır, ancak koinin son zamanlarda farklı bir kalıp izlediği görülmekte. Kral koinin fiyatı 10.500 $ seviyesinden 9.000 $ seviyesinin altına düştü. BTC yazım sırasında 8.817.08 $ üzerinden işlem gördü.

Bununla birlikte, birçok rapor borsadaki çöküşün Bitcoin’in fiyat düşüşüyle ilişkili olabileceğini ileri sürdü. Ikigai’den Travis Kling’in bu grafiği borsadaki oynaklık ile Bitcoin'in son düşüş trendi arasındaki ilişkiyi göstermektedir.


Yeni bir Block TV röportajında, CryptoOracle Kurucu Ortağı Lou Kerner, son gelişmeler göz önüne alındığında Bitcoin'i güvenli bir liman varlığı olarak görüp görmediği soruldu. Lou Kerner, buna karşılık, Bitcoin'in insanlar tarafından güvenli bir liman varlığı olarak görülmesi nedeniyle, koinin pazarların gittiği diğer yönde % 100 ilişkili olmasına gerek olmadığını belirtti. Aynı şekilde Kerner,

“Bence Bitcoin için uzun vadeli hikaye, güvenli bir liman olması. Ve biliyorsunuz, ilginç şeylerden biri Coronavirüs'ün büyük bir etkiye sahip olduğu bir dünyada, bence Bitcoin üzerinde neredeyse tüm diğer işlerden daha az etkisi var. ” açıklamasını yapıyor.

Diğer birçok yatırımcı ve kripto meraklısı aynı görüşte. Bitcoin ve diğer kripto varlıkları fiyatlarda ciddi bir düşüş yaşarken, değerli metal yeni zirvelere ulaşmaya devam ederken, parmaklar Bitcoin'in dijital altın olarak adlandırılmasına da işaret ediyor.

Aslında, Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan, yatırımcılara yazdığı bir mektupta, Bitcoin'in mevcut kalıba bakarak artan sağlık endişelerinden olumsuz etkilenmeye devam edebileceğini belirtti.

“Bitcoin güvenli bir liman mı yoksa bir risk varlığı mı? Cevap tamamen sizin bakış açınıza bağlıdır. Wall Street'te bir tüccar veya hatta bir perakende spekülatörseniz, bu açıkça bir risk varlığıdır. Parası hızla değer kaybeden bir ülkenin vatandaşıysanız, kuşkusuz güvenli bir liman. ”

Bitcoin'in azalan karlara karşı güvenli bir liman olmadığını, enflasyon, jeopolitik çekişme ve merkez bankalarına karşı bir cennet olduğunu kaydetti. “Şu ana kadar hisse senetleri bu tehditlerin hiçbirini fark etmemiş görünüyor” diyor.

Aksine, Bitcoin’in güvenli liman iddialarının da rakipleri var. Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, Bitcoin'in piyasa düşüşleri sırasında risk varlıklarından daha fazla düşmesi durumunda güvenli liman varlığı olarak adlandırılamayacağı görüşünde.

 Aslında, Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı ve ortağı Anthony Pompliano bile, son bir röportajda, Bitcoin'in güvenli bir liman varlığı olmadığını, ancak korelasyonlu olmayan bir varlık olduğunu belirtti, bu da temel olarak diğer varlıklar tarafından takip edilen kalıplara bakılmaksızın Bitcoin'in fiyatının yükselip düşebileceği anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ