Doğduğu günden bu yana Bitcoin için belki de binlerce defa ölüm tahmini yapıldı.

Doğduğu günden bu yana Bitcoin için belki de binlerce defa ölüm tahmini yapıldı.Ama Bitcoin hala hayatta. Peki Bitcoin’i hayatta bırakan temel sebepler neydi? Gelin bir bakalım.

Bitcoin işlem gücünün dağıtık yapısı ve kodun değişime olan güçlü direncinin para politikasının uzlaşmazlığı ile birleşmesi, Bitcoin’in bugünkü değerine ulaşarak hayatta kalmasını sağlamıştır.

Bitcoin konusunda yeni bilgi sahibi olan kişi iseniz , Bitcoin’in bu duruma gelene kadar yıllarca ne kadar çok lojistik ve güvenlik sorununa göğüs gerdiğini anlamanız son derece zordur. İnternetin bilgisayar korsanlarına her türlü web sitesi ve ağlara keyfi olarak saldırma imkanı sağladığını dikkate aldığımızda bu başarı daha da şaşırtıcı hale gelmektedir.

Bilgisayar ağlarında ve e-posta sunucularında sayısı giderek her geçen gün artan güvenlik ihlalleri ve veri sızıntıları ile karşılaşıyoruz. Bu durum saldırganlara veri ve politik puandan başka bir şey vermeyen sistemlerde meydana gelmiştir.

Bitcoin’e baktığımızda ise artık trilyonlarca dolar değerinde olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte Bitcoin güvenle işlemeye devam eder çünkü ilk günden beri oldukça muhalif bir ortamda sürekli saldırıya maruz kalarak inşa edildi. Dünyanın her tarafında programlar ve bilgisayar korsanları türlü türlü teknikleri kullanarak ağa saldırı gerçekleştirmiş olalarına rağmen , Bitcoin hala tam olarak tanımlandığı biçimde devam etmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ