Bitcoin, insanların finansal bağımsızlığını sağlamak için tasarlandı.

Bitcoin İçin Hangi Model Geçerli - İşte Cevabı

Bitcoin, insanların finansal bağımsızlığını sağlamak için tasarlandı. Ancak, kullanıcılar tarafından kripto borsalarında depolanan fonlar, mülkiyeti ile ilgili birçok soruyu gündeme getirdi. Bununla birlikte, kripto para birimleri için saklama hizmeti sağlamak için kurulmuş bir platforma olan talep sadece arttı Compound Genel Danışmanı Jake Chervinsky'ye göre, “şimdi hayal etmek çok zor olan bir geleceğe kadar” saklama modeline bağlı kaldık.

Chervinsky, “On The Brink” podcast'inin son bölümünde, “proof of key fikrini seviyorum ve bu borsaları dürüst tutmamız ve zaman zaman borsalarda tuttuğumuz herhangi bir kriptoyu geri çekmemizin iyi olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin'in “öz-egemenliğin en önemli yönü olmasına rağmen” saklama modelinin her zaman topluluğun bir bölümü tarafından kullanılacak bir şey olduğunu söylemeye devam etti. Chervinsy “Daha fazla insanın bu varlık sınıfına erişmesini istiyorsak, bazılarının bunu sadece bir saklama modeliyle yapacağını kabul etmek zorundayız. Bunun anlamı, saklama modelini olabildiğince etkili ve güvenli hale getirmeye çalışmak. ”

Baş Hukuk Müşaviri ayrıca, kendi saklama hizmetini umursamayan veya sadece bunu nasıl doğru yapacağını öğrenme sürecinden geçmek istemeyen birçok kişinin olduğunu ileri sürmüştür. Çoğu insan anahtarları güvende tutma yükü ile uğraşmak istemediğini söyledi. Topluluğun bu bölümüne hitap etmek için, birçok kripto platformu şimdi saklama çözümlerini yoğunlaştırdı.

İlginç bir şekilde, Bank of New York Mellon tarafından yapılan son bir araştırma, kripto para birimlerinin saklama hizmetini sağlamak için geleneksel, yerleşik bir saklama görevlisine yönelik pazarda artan talebi ortaya koymuştu.

Kurumsal müşteriler, başta iki nedenden ötürü risk azaltma ve mevzuata uygunluk nedeniyle, bu kripto varlıklarını güvence altına almak için yerleşik saklama görevlilerinin peşindeler. Bu müşteriye hitap etmek amacıyla, çok sayıda uzman kripto şirketi, kripto varlıkların ve ticaret hizmetlerinin korunması da dahil olmak üzere kurumsal müşterileri hedefleyen hizmetler başlatmaya başladı.

Önde gelen kripto borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kurumsal yatırımcılar için saklama hizmetlerini Temmuz 2018'de başlattı. Aslında, Bittrex ve Gemini gibi tanınmış kripto para borsaları da oyunlarını, soğuk cüzdan üzerine kurmuş durumda. Bittrex 300 milyon dolarlık bir sigorta teminatı verirken Winklevoss liderliğindeki Gemini, soğuk cüzdan için 200 milyon dolarlık bir sigorta şirketi başlattığını açıkladı.

 Binance CEO'su Changpeng Zhao, daha önce merkezi bir kripto platformunun çoğu insan için daha güvenli bir seçenek olduğuna inandığını daha önce de açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ