Bitcoin fiyatı, sadece iki hafta önce 10.000 doların üzerinde işlem yaptıktan sonra 7.700 dolara düştü. Ama neden Bitcoin iki haftadan biraz daha fazla bir sürede % 25'e kadar düştü?

Bitcoin’in İki Haftada Yüzde 25 Değer Kaybetmesinin 5 Nedeni

Bitcoin fiyatı, sadece iki hafta önce 10.000 doların üzerinde işlem yaptıktan sonra 7.700 dolara düştü. Ama neden Bitcoin iki haftadan biraz daha fazla bir sürede % 25'e kadar düştü?

İşte en son kripto para piyasası kan banyosunu etkileyen bir dizi faktör.

En Son% 25 Bitcoin Fiyat Düşüşü İçin Beş Neden

Bitcoin fiyatı, Aralık 2019'un ortalarında 6.400 dolara geri döndü ve daha sonra % 50'nin üzerinde ralli üzerinde güçlü bir roket gibi havalandı.

Kripto para birimi, bu son çöküş ile % 25 düşerek 7.700 $ 'dan önce 10.000 $' lık kilit psikolojik “FOMO tetikleyici” seviyesinin üzerine çıkmıştı. Ama neden böyle bir düşüş meydana geldi?

Pandemi Üzerinde Yaygın Paniğe Neden Olan Koronavirüs Endişeleri

Sadece iki ay içinde, yeni koronavirüs 100.000'den fazla insana bulaştı ve ölüm sayısı yaklaşık 4.000'e yükseldi.

Virüsün hızla yayılması, dünya çapında aşırı paniğe yol açtı. İnsanlar hayatlarından, mali durumlarından ve geleceklerinden korkmaya başladılar.

Havada çok fazla panik varken, siyah kuğu olayına yanıt olarak sahip oldukları her şeyi satan mutlu kripto yatırımcılarını tetiklemek şaşırtıcı değil.

Ekonomik Kriz Sırasında Beklendiği Şekilde Gerçekleştirilen Riskli Varlık

Sadece kripto yatırımcılarına çarpmıyor. Borsa, son durgunluktan bu yana en büyük can kaybını yaşıyor.

Finansal analistlere göre, borsa balonu patlıyor ve balonu delen pim koronavirüstür.

Toplam çöküşün diğer tüm pazarları ile, Bitcoin fiyatı ve kripto para piyasasının geri kalanının değerleri, borsa piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra bir kan banyosu oldu.

Riskten daha fazla hisse senedinin düşmesiyle, yatırımcılar kripto paraların spekülatif varlık sınıfından uzak duruyorlar.

Yatırımcı Karışıklıklarına Neden Olan Vergi Değişiklikleri

Bu noktada en yüksek vergi mevsimi ve ABD'deki kripto para yatırımcıları - kripto yatırımcılarının en büyük iksiri - şimdi varlıklarını ve işlemlerini IRS'ye bildirmeleri veya potansiyel olarak bir ceza ile karşı karşıya kalmaları gerektiğini anlıyorlar.

Amerikan vatandaşlarının hükümete sunması gereken vergi formu, vergi mükellefinin vergi yılı boyunca Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları tutup tutmadığı veya ticareti yaptığı konusunda bir soru içeriyor.

Bir vergi formundaki tek bir sorunun bazı şeyleri çok değiştirmesi ilginçtir. Geçmişte, birçok kripto yatırımcısı kazanç veya kayıp bildiremedi.

Ancak soruyu yanlış cevaplamak hapis cezasına neden olabilir.

Pek çok kişinin geçmiş vergi beyannamelerini değiştirmeleri ve kazançlarını raporlama için hızlandırmaları gerekebileceğinin farkına vararak, vergi mevsimiyle ilgili satışlarda artış görülmesi alışılmadık bir durum değildir.

Bitcoin fiyatının geçen yıl 3.000 $ 'dan 14.000 $' a yükselmesi büyük olasılıkla birçok yatırımcının rapor edecek karları olduğu anlamına geliyor. Artık vergilerinin bir kısmını ödemek zorunda kalacakları karlar söz konusu

Yükselen Bitcoin Şüpheciliği

Bitcoin şüpheciliği her zamankinden daha yüksek ve varlığın yarılanmaya doğru düşmesine neden oluyor.

Birçoğu arz ve talep dengesinin dengelenmesi nedeniyle varlığın bir roket gemisi gibi ineceğine inanırken, diğerleri kripto para biriminin sonunu öngörüyor.

Endüstri analistleri, Bitcoin'in neden tam olarak var olması gerektiğini ve spekülasyonun yanı sıra hangi amaca hizmet ediyor?

Bu açıkça görüşe dayalı olsa da, Coinbase CEO'su bile kripto para biriminin geleceğine şüpheyle bakıyor.

Bitcoin Fiyatı Teknik Desteğinin Tamamen Normal Bir Şekilde Yeniden Test Edilmesi

Çoğu zaman, kripto yatırımcıları bir düşüş için bir neden ya da belirli bir selloff ile bağlanmak için haberler arıyorlar.

Ancak bazen, piyasanın teknik yapısı sadece belirli trend çizgilerinin yeniden test edilmesini gerektiriyor.

Bitcoin fiyatı şu anda yedi yıllık bir trend çizgisinde duruyor ve logaritmik eğrinin tabanına dokunuyor.

Bu destekler çoğu varlık için böyle davranmıştır ve varlığın güvenli, sağlam, güvenilir ve tekrar yükselmeye hazır olduğunu doğrulamak için korkulu zamanlarda bir kez daha tekrar test edilmektedir.

 Destek yine devam ederse, Bitcoin buradan kalkabilir. Destek başarısız olursa, Bitcoin'in çöküşünün listeye eklenmesi için başka bir neden daha olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ