Bu ayın başlarında, Bitcoin'in fiyatı bir uçurumdan düştü. O zamandan beri “Kara Perşembe” olarak adlandırılan gün olan 12 Mart'ta, kripto para birimi 7,700 $ 'dan rekor seviyeye yakın bir seviyede 4,000 $' ın altına düştü.

Bu ayın başlarında, Bitcoin'in fiyatı bir uçurumdan düştü. O zamandan beri “Kara Perşembe” olarak adlandırılan gün olan 12 Mart'ta, kripto para birimi 7,700 $ 'dan rekor seviyeye yakın bir seviyede 4,000 $' ın altına düştü.

Bu hamle, çoğu yatırımcıyı ansızın yakaladı. Durumda: sadece o gün 24 saatlik bir sürede yaklaşık 1 milyar dolarlık BitMEX pozisyonu tasfiye edildi. Mesele şu ki, kırmızı bayraklar vardı. Böyle bir kırmızı bayrak, kripto para analitiği sitesi ByteTree'nin kurucusu Charlie Morris tarafından paylaşıldı. Şirketinin verilerine göre, Bitcoin madenciliği cüzdanlarının çöküşten sadece bir hafta önce 4 Mart civarında “benimkinden daha az para satmaya” başladığını buldu.

Madencilik stokları “tarihsel olarak olumsuz getirilerle çakıştı ve zayıf bir piyasa teklifini yansıtıyor” çünkü “satmak için çok yumuşak olan piyasayı korumak istiyorlar.”

Morris, bu iddiayı, madenciler mayınlarından daha az sattığında, Bitcoin getirilerinin zayıf olduğunu ve bu dönemlerin aslında kripto kaybının çoğunu oluşturduğunu gösteren bu bağlantılı grafikle destekledi.

Mesele şu ki, ByteTree verileri, madencilerin piyasaya para atmaya başladığını, Bitcoin'in bu ayın başlarında zayıflık olacağını tahmin etme eğiliminin tersini gösterdi.

Bitcoin Madencilik Trendi Boğaya İşaret

Morris'in 25 Mart tarihli bir mesajına göre, o gün Bitcoin madencileri, 1.588 mayına karşı 2.788 token sattı, bu da normal bir günde tutulan BTC'de 7.2 milyon dolar sattı.

Bu ilave satış baskısına rağmen, kripto para biriminin fiyatı düşmedi, daha ziyade “piyasa onu aldı” ve yükseldi. Morris'in analizine göre, bu bir yükseliş işaretidir.

Konuya göre: analizdeki bu grafik, madenciler mayınladıklarından (mavi çizgi) daha fazla sattıklarında, Bitcoin'in normal piyasa koşullarında yayınladığı getirilerden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.


Buna rağmen, kripto para birimini baskılayabilecek bazı teknik riskler var.

 Trader Nunya Bizniz, Bitcoin’in haftalık mumunun şu anda sekiz yıldan fazla fiyat eylemi için Bitcoin için destek görevi gören doğrusal olmayan regresyon eğrisinin alt bandının altında olduğunu tespit etti. Aslında, alt bant boğa anlatımı için iyi değil, direnç olarak hareket etmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ