Bitcoin'in nihai kaderinin nasıl olacağı konusu Bitcoin tutkunlarının çok merak ettiği bir konu.

Bitcoin'in nihai kaderinin nasıl olacağı konusu Bitcoin tutkunlarının çok merak ettiği bir konu. Bitcoin destekli bankalar konusunda George Selgin rekabetçi serbest bankacılık teorisini ayrıntılı olarak ele almış ve böyle bir sistemin istikrarlı, enflasyona karşı dirençli olacağını ve kendi kendini düzenleyebileceğini söylemiştir.

Kendi dijital paralarını üreten bankaların rezerv para birimi şeklinde görev yapacak olan Bitcoin’in nihai kaderi ‘’yüksek güçlü para’’ şeklinde olacaktır. Bitcoin işlemlerinin çoğu, bankalar arasında, net transferleri kesinleştirmek için kullanılacaktır. Bireyler tarafından yapılan Bitcoin işlemleri günümüzde olduğu gibi, mevcut Bitcoin alımları kadar nadir bir şekilde cereyan edecektir.

Bir Bitcoin ekonomisindeki işlem sayısı günümüzdeki kadar fazla olabilir. Ancak bu işlemlerin bireysel tüketici ödemeleri için fazla değerli olan Bitcoin defteri üzerinde olmayacağı ifade ediliyor.

Sınırlamaları hangi aşamada olursa olsun, modern dünya ekonomisinin en karmaşık endüstrilerinden biri olan bankacılık ve ödemeler alanına serbest piyasa rekabetinin gelmesiyle mevcut ödeme çözümleri, bu durumdan son derece istifade edeceklerdir. Zira kendi yarattığı paralarla çalışan hükümetler tarafından yönetilmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ