Bitcoin'in piyasadaki hareketi yatırımcıları koltuklarının kenarında tutuyor. Bitcoin’in fiyatı, yalnızca iki gün içinde değerinin % 6,76'sını kaybetti ve yazım sırasında 8.821,03 $ 'a düştü.

Bitcoin'in piyasadaki hareketi yatırımcıları koltuklarının kenarında tutuyor. Bitcoin’in fiyatı, yalnızca iki gün içinde değerinin % 6,76'sını kaybetti ve yazım sırasında 8.821,03 $ 'a düştü. Koinin düşmesi, 2020'de en yüksek olan BitMEX'de 150 milyon dolarlık longların tasfiyesine yol açtı.

Son düşüş bir yana, Bitcoin Ocak ayında % 27'lik bir getiri sağladı, bu yüzden trader'lar şimdi kaybolan yükseliş momentumunu yakalamak için kaşınıyorlar. Bununla birlikte, Ocak ayında, birçok tüccar Binance’in en son araştırma raporuna göre geri çekilmelerde BTCUSDT'deki long pozisyonlara girmek için kenarda beklemektedir. Bu, BTCUSDT long / short oranı ile Bitcoin fiyatındaki günlük net değişimle karşılaştırılırken görüldü.


Long / short oranı ile 31 günlük dönemde Bitcoin fiyatındaki değişiklik arasında ters bir ilişki vardır. long / short oranındaki ani artış, rapora göre Bitcoin fiyatlarında ardışık düşüş günleriyle aynı zamana denk geldi.

Ancak, Bitcoin'in şu anki düşüş fiyatı, piyasaya girmeyi bekleyen tüccarlar için bir açıklık olarak hareket etmiş olmalı. Rapor, Ocak ayında Bitcoin pazarını incelerken, Binance'deki düşük riskten korunma faaliyetini de vurguladı.

“Binance Vadeli İşlemleri'ndeki üretici / alıcı hasılat oranı, ayın başında 0,5'ten 0,9 katına çıktı.”


Bitcoin'deki oran ve günlük net getiri de yakın bir ilişkiye sahip gibi görünüyordu. Bu, tüccarların o sırada toplandıkları için tüccarların aktif olarak riskten korunmadığını ileri sürdü.

Araştırma raporu ayrıca Ocak ayında Binance Vadeli İşlemleri'ndeki trader'ların % 70'inin 20x ila 40x arasında kaldıraçla işlem yaptığını belirtti.


Bununla birlikte, Bitcoin'in fiyatı 26 Şubat'ta 9 bin doların altına düştüğünden, Futures hacminin grafiklerde yükselmeye başladığı belirtilmelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ