Bitcoin 'in faydalarından şimdiye kadar çok bahsedildi.

Bitcoin 'in faydalarından şimdiye kadar çok bahsedildi. Ancak Bitcoin 'in önünde bazı engeller yer alıyor. Biraz da bu engellerden bahsedelim.

Bitcoin Ve Engeller

Bitcoin 'in önünde iki engel bulunuyor. Bunlardan bir tanesi fiyat dalgalanırlılığın yüksek olması. Diğeri ise harcanan elektrik miktarı.Bilindiği üzere Bitcoin'de fiyat hareketlerinin son derece yüksek olması Bitcoin kullanmayı planlayan kişiler için çekinceler oluşmasına neden olmaktadır. Fiyatın kimi zaman % 50 'lere kadar düştüğü görülebildiği artışlarda bu oranlarda olmaktadır.Bu durum Bitcoin 'de fiyatlar oturuncaya kadar sıkıntı oluşturmaya devam edecek.

Harcanan elektrik miktarı ise Bitcoin için eleştiri nedenleri arasında yer almaktadır. Bitcoin üretiminde harcanan elektrik miktarının bu kadar yüksek olacağını muhtemelen Satoshi Nakamoto bile tahmin etmemişti.Diğer taraftan madenciler 10 dakikada bir blok üretmek için yoğun rekabete girişmekte ve bu durum da yoğun hesaplama gücüne neden olmaktadır. Yoğun hesaplama gücü beraberinde bilgisayarların çalışmasını ve soğutulmasını gerektirmektedir. Bu gelişmede yüksek enerji tüketimine neden olmaktadır.

Bu kadar enerji kullanımı ister istemez çevrecilerin de tepkisine neden olmaktadır. Bitcoin 'in bu problemi  aşması da ancak dönüştürülebilir enerjinin kullanılması ile mümkün olabilir. Yapılacak olan şey bu tür projelere odaklanmaktır. Bu iki engelide aşarsa Bitcoin para birimi olarak yerini daha da sağlamlaştıracak  ve geleceğe daha da güvenle girecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ