Bitcoin, son zamanlarda sürekli olarak blokları daha yavaş işliyor. Son birkaç gündür, ağdaki engelleme süresi 13 dakikadan fazla oldu.

Bitcoin’in Ortalama Blok Süresi 2018 Sonundan Bu Yana İlk Dakikada 13 Dakikaya Çıktı

Bitcoin, son zamanlarda sürekli olarak blokları daha yavaş işliyor. Son birkaç gündür, ağdaki engelleme süresi 13 dakikadan fazla oldu.

Bitcoin’in ağında blok süreleri yavaşlıyor. Blok zamanlarının sabit kalma eğilimi olmasına rağmen, bu 2018'in sonundan bu yana ilk artışa işaret ediyor.

Bitcoin'in Blok Zamanları Atlaması

Bitcoin’in ağı yavaşlıyor mu? Bir anormallik olmasına rağmen, önde gelen kripto para biriminin ağında blok sürelerinde tutarlı bir artış olmuştur. BitInfoCharts'tan toplanan verilerde, Kasım 2018'den beri böyle bir artış görülmemiştir.

2018'in sonundaki ani artış, o zamanlar Bitcoin’in fiyatındaki sert düşüşe bağlanabilir. Hatırlayabiliyorsanız, Bitcoin o yıl düşüşlü kış aylarında dip seviyesini  buldu. Bu nedenle, bu sefer blok zamanındaki artış geçen Perşembe günü% 50'lik düşüşe bağlanabilir. Bununla birlikte, kesin neden hala belirsizdir.

Bitcoin’in Hashrate Düşüşü, Madenciler İflas Ediyor

Daha yüksek blok süreleri, şu anda Bitcoin ağında görülen tek anomali değildir. Bitcoin’in hashrate'i de son birkaç hafta içinde düştü. Bu ay, hashrate % 40 düştü. Geçen hafta yaşanan sert düşüş, birçok madenciyi madencilik karlılığı düştüğü için fiyatlandırdı.

Bitcoin, geçen Perşembe günü fiyat düşüşünün ardından olumlu bir ivme kazandı. Yazım sırasında, Bitcoin 6.430 dolar civarında işlem görüyor ve günlük % 8.50 arttı. Bu artış, S&P 500 ve diğer büyük endekslerin geçtiğimiz hafta önemli ölçüde düştüğünü gösteren küresel bir pazar rutinine rağmen oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ